90 nəqliyyat vasitəsi 50 faiz endirimlə satışa çıxarılır - QİYMƏTLƏR
13 yanvar 2026-cı il tarixində dövlət qurumlarının balansında olan nəqliyyat vasitələrinin növbəti hərracı keçiriləcək. Hərrac Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin təşkilatçılığı ilə saat 10:00-da baş tutacaq.
Valyuta.az xəbər verir ki, hərraca Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi, Müdafiə Nazirliyi və digər qurumlara məxsus ümumilikdə 90-dan çox nəqliyyat vasitəsi təqdim olunacaq. Satışa çıxarılan avtomobillər arasında minik, yük və sərnişin daşımaları üçün nəzərdə tutulmuş müxtəlif modellər yer alır.
Bu dəfəki hərracda təqdim olunan nəqliyyat vasitələrinin böyük bir qismi endirimli qiymətlərlə satışa çıxarılır. Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti və Yerüstü Nəqliyyat Agentliyinə məxsus 29 nəqliyyat vasitəsi 5 dəfədən çox hərraca çıxarıldığı üçün 50 faiz endirimlə təqdim olunacaq. Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin balansında olan “Land Rover LR3” (2009) və “Nissan X-Trail” (2006) markalı iki minik avtomobili isə 5-ci dəfə satışa çıxarılır və həmin avtomobillərə də 50 faiz endirim tətbiq olunur. Müdafiə Nazirliyi tərəfindən təqdim edilən yük avtomobilləri, qoşqular və xüsusi təyinatlı vasitələr isə 3-cü dəfə satışa çıxarıldığı üçün 10 faiz endirimlə hərraca daxil edilib.
Hərracda ən çox nəqliyyat vasitəsi Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyi tərəfindən təqdim olunur. Quruma məxsus 2008 və 2009-cu illərə aid “Daewoo BC212MA” və “SAZ NP 37” markalı sərnişin avtobuslarının qiymətləri 4500 manatdan başlayaraq 6000 manatadək dəyişir.
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin balansında olan 2008-ci il buraxılışlı “HOWO ST3250C” markalı yük avtomobili bu dəfə 50 faiz endirimlə 12 250 manat əvəzinə 6125 manata təklif olunur.
Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti tərəfindən satışa çıxarılan 2011-ci il buraxılışlı “Nissan Maxima” 6500 manat, 2009-cu il buraxılışlı “Land Rover LR3” 10 000 manat və 2006-cı il istehsalı “Nissan X-Trail” isə 4900 manat başlanğıc qiymətlə təqdim edilir. Hər üç nəqliyyat vasitəsinə 50 faiz endirim tətbiq olunur.
Müdafiə Nazirliyinin təqdim etdiyi nəqliyyat vasitələri sırasında iri həcmli yük avtomobilləri, qoşqular və hərbi təyinatlı avtomobillər üstünlük təşkil edir. Quruma məxsus 2004-cü il buraxılışlı “KamAZ-43114” markalı yük avtomobili 64 170 manat start qiyməti ilə hərracda ən yüksək məbləğlə satışa çıxarılan nəqliyyat vasitəsidir. Eyni qurumun təqdim etdiyi 2003-cü il istehsalı “QAZ-3307” markalı yük avtomobili isə 1500 manat başlanğıc qiyməti ilə siyahıdakı ən ucuz nəqliyyat vasitəsidir.
Hərracda iştirak etmək istəyən şəxslər nəqliyyat vasitələrinin start qiymətinin 10 faizi qədər beh ödəməlidir.

90 транспортных средств выставлены на продажу со скидкой 50% - ЦЕНЫ
13 января 2026 года состоится очередной аукцион транспортных средств, находящихся на балансе государственных учреждений. Аукцион организует Государственная служба по делам имущества при Министерстве экономики Азербайджанской Республики и начнется в 10:00.
По сообщению Valyuta.az, на аукцион будет представлено более 90 транспортных средств, принадлежащих Министерству экологии и природных ресурсов, Службе государственной безопасности, Министерству цифрового развития и транспорта, Министерству обороны и другим учреждениям.
В продажу выставлены различные модели легковых, грузовых автомобилей и транспортных средств для перевозки пассажиров. Большая часть транспортных средств, представленных на этот аукцион, выставляется с дисконтом. 29 транспортных средств, принадлежащих Министерству экологии и природных ресурсов, Службе государственной безопасности и Агентству наземного транспорта, поступают на аукцион более пяти раз и предлагаются с 50-процентной скидкой. Легковые автомобили "Land Rover LR3" (2009) и "Nissan X-Trail" (2006), находящиеся на балансе Службы государственной безопасности и выставленные на продажу в пятый раз, также предлагаются с 50-процентной скидкой. Грузовые автомобили, прицепы и специализированные транспортные средства, представленные Министерством обороны и выставленные на продажу в третий раз, включены в аукцион с 10-процентной скидкой. Наибольшее количество транспортных средств на аукционе предоставляет Агентство наземного транспорта, подчиненное Министерству цифрового развития и транспорта.
Цены на пассажирские автобусы "Daewoo BC212MA" и "SAZ NP 37" 2008 и 2009 годов выпуска варьируются от 4500 до 6000 манатов.
Грузовой автомобиль "HOWO ST3250C" 2008 года выпуска, находящийся на балансе Министерства экологии и природных ресурсов, предлагается с 50-процентной скидкой по цене 6125 манатов вместо 12 250 манатов.
Транспортные средства, выставленные Службой государственной безопасности, включают "Nissan Maxima" 2011 года выпуска с начальной ценой 6500 манатов, "Land Rover LR3" 2009 года выпуска с начальной ценой 10 000 манатов и "Nissan X-Trail" 2006 года выпуска с начальной ценой 4900 манатов. На все три транспортных средства применяется скидка 50 процентов.
В ассортименте Министерства обороны преобладают крупногабаритные грузовые автомобили, прицепы и военная техника. Грузовой автомобиль "KamAZ-43114" 2004 года выпуска с начальной ценой 64 170 манатов - самая дорогая транспортная единица на аукционе. Грузовой автомобиль "QAZ-3307" 2003 года выпуска с начальной ценой 1500 манатов - самая доступная транспортная единица из списка, предоставленного этим ведомством. Желающим участвовать в аукционе необходимо внести задаток в размере 10 процентов от начальной цены транспортного средства.