Bakı Dövlət Universitetinin iki binasında tikinti işlərinin davam etdirilməsinə 10 milyon manatdan çox vəsait ayrılıb.
Valyuta.az xəbər verir ki, Bakı Dövlət Universitetinin Qazanxana binası və “Yüksək Texnologiyalar Mərkəzi”nin inzibati binası üzrə dayandırılmış tikinti işlərinin davam etdirilməsi məqsədilə satınalma müqaviləsi bağlanıb.
Satınalmanın qalibi "Leading Construction Company" MMC olub. Müqavilənin dəyəri 10 milyon 87 min 80 manat təşkil edir.
Məlumata görə, vəsait hər iki obyekt üzrə yarımçıq qalmış tikinti işlərinin davam etdirilməsi üçün nəzərdə tutulub.

На продолжение строительных работ в двух зданиях Бакинского государственного университета выделено более 10 млн манатов.
Как сообщает Valyuta.az, заключен договор о закупке для продолжения приостановленных строительных работ в здании котельной Бакинского государственного университета и административном здании Центра высоких технологий.
Победителем закупки стало ООО Leading Construction Company. Стоимость договора составляет 10 млн 87 тыс. 80 манатов.
Согласно информации, средства предназначены для продолжения незавершенных строительных работ на обоих объектах.