"Aqrarkredit"in əmlakları 10% endirimlə satışa çıxarılır
15 aprel tarixində “Aqrarkredit” QSC Bank olmayan Kredit Təşkilatının balansında olan bir sıra daşınmaz əmlaklar təkrar hərraca çıxarılacaq. Hərracın ilk hissəsi saat 11:00-da keçiriləcək. Bu mərhələdə iki əmlak satışa çıxarılır.
Valyuta.az xəbər verir ki, bunlardan biri Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Bəşir Səfəroğlu küçəsi 174 ünvanında yerləşən 493,9 kvadratmetr sahəyə malik qeyri-yaşayış sahəsidir.
Əmlakın start qiyməti 2 430 000 manat, beh məbləği isə 12 150 manat təşkil edir.
Digər əmlak isə Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Sabit Rəhman küçəsi, ev 68c ünvanında yerləşən fərdi yaşayış evi və torpaq sahəsidir. Torpaq sahəsi 0,014782 hektar, ümumi tikili sahəsi 176,1 kvadratmetrdir. Start qiyməti 495 000 manat, beh məbləği isə 2 475 manatdır.
Eyni gün saat 11:30-da keçiriləcək ikinci hərracda isə ümumilikdə 9 əmlak satışa çıxarılacaq. Siyahıya Bakı şəhərinin Yasamal, Sabunçu, Suraxanı və Xətai rayonlarında yerləşən qeyri-yaşayış sahələri və fərdi yaşayış evi daxildir. Yasamal rayonunda yerləşən qeyri-yaşayış sahəsinin ümumi sahəsi 84,7 kvadratmetr, start qiyməti 213 480 manatdır. Sabunçu rayonu, Bakıxanov qəsəbəsində yerləşən digər qeyri-yaşayış sahəsi isə 68,3 kvadratmetr olub, 31 500 manat start qiyməti ilə təklif olunur.
Suraxanı rayonu, Qaraçuxur qəsəbəsində yerləşən fərdi yaşayış evinin torpaq sahəsi 0,03 hektar, tikili sahəsi 197,8 kvadratmetrdir. Əmlakın start qiyməti 225 000 manatdır. Xətai rayonunda, Çingizxan Kərimov küçəsində yerləşən müxtəlif qeyri-yaşayış sahələri isə 169,3 kvadratmetrdən 230,5 kvadratmetrə qədər dəyişir. Bu əmlakların start qiymətləri 243 900 manatdan başlayaraq 332 100 manata qədər yüksəlir.
Qeyd olunur ki, satışa çıxarılan bütün əmlaklar ikinci dəfə, start qiymətləri 10% aşağı salınmaqla təkrar hərraca təqdim edilir.

15 апреля ряд объектов недвижимости, находящихся на балансе небанковской кредитной организации «Aqrarkredit» ЗАО, будет повторно выставлен на аукцион. Первая часть торгов состоится в 11:00, в рамках которой на продажу будут предложены два объекта.
Как сообщает Valyuta.az, один из них — нежилое помещение площадью 493,9 кв. м, расположенное по адресу: город Баку, Насиминский район, улица Башира Сафароглу, 174.
Стартовая цена объекта составляет 2 430 000 манатов, сумма задатка — 12 150 манатов.
Другой объект — индивидуальный жилой дом с земельным участком, расположенный в городе Баку, Наримановский район, улица Сабита Рахмана, дом 68c. Площадь земельного участка составляет 0,014782 га, общая площадь строения — 176,1 кв. м. Стартовая цена — 495 000 манатов, задаток — 2 475 манатов.
В тот же день в 11:30 пройдет вторая часть аукциона, на которой будет выставлено в общей сложности 9 объектов недвижимости. В список входят нежилые помещения и индивидуальный жилой дом, расположенные в Ясамальском, Сабунчинском, Сураханском и Хатаинском районах Баку.
Так, нежилое помещение в Ясамальском районе имеет площадь 84,7 кв. м и стартовую цену 213 480 манатов. Другой объект в поселке Бакиханов Сабунчинского района — нежилое помещение площадью 68,3 кв. м — предлагается по стартовой цене 31 500 манатов.
Индивидуальный жилой дом в поселке Карачухур Сураханского района расположен на участке площадью 0,03 га, площадь строения составляет 197,8 кв. м. Стартовая цена объекта — 225 000 манатов.
В Хатаинском районе, на улице Чингизхана Керимова, выставлены различные нежилые помещения площадью от 169,3 до 230,5 кв. м. Их стартовые цены варьируются от 243 900 до 332 100 манатов.