Sərnişinlərin nəzərinə! Bu avtobuslar yeniləndi
Bu barədə Valyuta.az-a Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyinə (AYNA) istinadən xəbər verir.
Məlumata görə, marşrut üzrə keçirilən müsabiqədə qalib gələn "Xaliq Faiqoğlu" MMC avtobuslarla xəttin istismarını noyabrın 7-dən həyata keçirəcək.
Metronun "Azadlıq prospekti" stansiyasını "Koroğlu" Nəqliyyat Mübadilə Mərkəzi ilə əlaqələndirən 71 nömrəli şəhərdaxili marşrut üzrə "Golden Dragon" markalı müasir, ekoloji cəhətdən təmiz CNG texnologiyası ilə təchiz olunan avtobuslar fəaliyyət göstərəcək.
Marşrut üzrə ümumilikdə 10 avtobus 8-10 dəqiqə hərəkət intervalı ilə sərnişinlərin xidmətində olacaq.

В Баку на маршруте №71 начали курсировать новые экологичные автобусы
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Агентство наземного транспорта Азербайджана (AYNA) при Министерстве цифрового развития и транспорта, эксплуатацию линии, победившей в конкурсе, с 7 ноября осуществляет компания «Xaliq Faiqoğlu» ООО.
На городском маршруте №71, соединяющем станцию метро «Azadlıq prospekti» с Транспортно-обменным центром «Koroğlu», будут работать современные автобусы марки Golden Dragon, оснащённые экологически чистой технологией CNG (сжатый природный газ).
Всего на маршруте задействовано 10 автобусов, которые будут курсировать с интервалом движения 8–10 минут.