Xəbər veriyimiz kimi, TƏBİB-in Müşahidə Şurasının qərarı ilə Anar Məhərrəm oğlu Bayramov TƏBİB-in yeni icraçı direktoru təyin edilib.
“Qafqazinfo”nun məlumatına görə, Anar Bayramov 1975-ci ildə anadan olub.
Azərbaycan Tibb Universiteti və Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetlərini bitirib. 2003-cü ildən tibb üzrə fəlsəfə doktorudur.
1998-ci ildən “MediClub” klinikasında həkim, 2002-ci ildən “A-Group” Sığorta Şirkətinin baş tibbi eksperti, baş direktorun müavini, baş direktoru, Şirkətin İdarə Heyətinin sədri, 2021-ci ildən əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müşaviri, Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Tibbi-Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri vəzifələrində çalışıb.
Hazırkı vəzifəsinə qədər əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini olub.
Eyni zamanda, 2006-2014-cü illərdə Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının Tibbi Sığorta Komitəsinin sədri, 2012-2017-ci illərdə Xəzər-Avropa Maliyyə Klubunun (CEİBC) prezidenti kimi çalışıb. 2023-cü ildən Azərbaycan Respublikası Deflimpiya Komitəsinin Sədri, 2025-ci ildən Azərbaycan Respublikası Milli Olimpiya Komitəsi Baş Məclisinin üzvüdür.

Кто такой новый глава TƏBİB: карьера Анара Байрамова
Как сообщалось ранее, решением Наблюдательного совета TƏBİB новым исполнительным директором структуры назначен Анар Махаррам оглу Байрамов.
По информации «Qafqazinfo», Анар Байрамов родился в 1975 году.
Окончил Азербайджанский медицинский университет и Азербайджанский государственный экономический университет. В 2003 году получил степень доктора философии по медицине.
С 1998 года работал врачом в клинике «MediClub», с 2002 года — главным медицинским экспертом страховой компании «A-Group», занимал должности заместителя генерального директора, генерального директора, председателя правления компании.
С 2021 года работал советником министра труда и социальной защиты населения, а также председателем правления Государственного агентства медико-социальной экспертизы и реабилитации при министерстве.
До назначения на текущую должность занимал пост заместителя министра труда и социальной защиты населения.
Кроме того, в 2006–2014 годах был председателем Комитета по медицинскому страхованию Ассоциации страховщиков Азербайджана, в 2012–2017 годах — президентом Каспийско-Европейского финансового клуба (CEIBC). С 2023 года является председателем Дефлимпийского комитета Азербайджанской Республики, с 2025 года — членом Генеральной ассамблеи Национального олимпийского комитета Азербайджана.