Təranə Quliyevaya Qarabağda vəzifə verildi
Təranə Quliyeva Ağdam, Füzuli və Xocavənd rayonlarında Bərpa, Tikinti və İdarəetmə Xidmətinin İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinə yeni rəhbər təyin olunub.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə sosial şəbəkədə Elnur Niftəliyev məlumat yayıb.
Qeyd edək ki, Təranə Quliyeva Azərbaycan Dillər Universitetində regionşünaslıq və beynəlxalq münasibətlər ixtisası üzrə ali təhsil alıb.
O, əmək fəaliyyətinə “Lider" TV-də redaktor və aparıcı kimi başlayıb. Daha sonra müxtəlif dövrlərdə ATV, “GünAz"  TV və MTV telekanallarında aparıcı, redaktor və layihə rəhbəri vəzifələrində fəaliyyət göstərib. Eyni zamanda, media şirkətində icraçı direktor və kreativ direktor vəzifəsini icra edib.
Xatırladaq ki, o, Azərbaycan Televiziyasında (AzTV) “Telesəhər” verilişinin aparıcısıdır və fəaliyyətini bu istiqamətdə də davam etdirəcək.

Тарана Гулиева назначена новым руководителем отдела по связям с общественностью Службы восстановления, строительства и управления в районах Агдам, Физули и Ходжавенд.
Об этом в социальной сети сообщил Элнур Нифтелиев, сообщает Valyuta.az.
Отметим, что Тарана Гулиева получила высшее образование по специальности регионоведение и международные отношения в Азербайджанском университете языков.
Она начала трудовую деятельность редактором и ведущей на телеканале «Lider». Позже в разные периоды работала ведущей, редактором и руководителем проектов на телеканалах ATV, «GünAz» и MTV. Кроме того, занимала должности исполнительного директора и креативного директора в медиа-компании.
Напомним, что она является ведущей программы «Telesəhər» на «Azərbaycan Televiziyası» (AzTV) и продолжит работать в этом направлении.