Dünya Bankında 12 ildən çox çalışan iqtisadçı Nadir Ramazanov Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyində yeni vəzifəyə təyin olunub.
Valyuta.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, o, bundan sonra Maliyyə Nazirliyinin Makroiqtisadi Təhlil və Fiskal Proqnozlaşdırma Departamentinin rəhbəri kimi fəaliyyət göstərəcək.
Xatırladaq ki, Nadir Ramazanov son 12 ildən artıq müddətdə Dünya Bankında çalışıb. O, 2017-ci ildən qurumda baş iqtisadçı (Senior Economist), 2013-2017-ci illərdə isə iqtisadçı vəzifəsində işləyib.
Həmçinin o, Azərbaycan Mərkəzi Bankında İqtisadi inkişaf və sosial məsələlər şöbəsinin müdiri, həmçinin Pul siyasəti departamentində baş iqtisadçı vəzifələrində çalışıb.
Qeyd edək ki, N.Ramazanov Bakı Dövlət Universitetinin İqtisadi kibernetika ixtisası üzrə bakalavr, ABŞ-ın "Williams College" ali təhsil müəssisəsinin Siyasət İqtisadiyyatı (Policy Economics) üzrə magistr məzunudur.

Экономист Надир Рамазанов, более 12 лет проработавший во Всемирном банке, назначен на новую должность в Министерстве финансов Азербайджанской Республики.
Как стало известно Valyuta.az, теперь он будет занимать должность руководителя Департамента макроэкономического анализа и фискального прогнозирования Министерства финансов.
Напомним, что Надир Рамазанов более последних 12 лет работал во Всемирном банке. С 2017 года он занимал в организации должность старшего экономиста, а в 2013–2017 годах работал экономистом.
Кроме того, он занимал должность начальника отдела экономического развития и социальных вопросов в Центральном банке Азербайджана, а также работал главным экономистом в Департаменте денежно-кредитной политики.
Отметим, что Н. Рамазанов является выпускником бакалавриата Бакинского государственного университета по специальности «Экономическая кибернетика» и магистратуры Williams College в США по направлению «Политическая экономика» (Policy Economics).