“Sosial Xidmətlər Agentliyi” Publik Hüquqi Şəxsinin elan etdiyi tenderin qalibi məlum olub.
Qalib podratçı agentliyin tabeliyində fəaliyyət göstərən sosial xidmət müəssisələrinin sakinləri üçün hazır yeməyin satın alınmasını həyata keçirəcək. Layihənin icrası üçün 9 milyon 179 min 336 manat vəsait ayrılacaq.
Qeyd edək ki, tenderin ehtimal olunan qiyməti 10 milyon 344 min 884 manat təşkil edib. Beləliklə, bağlanmış müqavilə məbləği proqnozlaşdırılan dəyərdən aşağı olub.
Bu, tərəflər arasında imzalanan ilk müqavilə deyil. Belə ki, 2024-cü ilin dekabr ayında da Ziyafət İsa oğlu Fərzəliyev 9 milyon 308 min 116,12 manat dəyərində satınalma müqaviləsinin qalibi olub.
Bundan əvvəl, 2022-ci ildə isə “Sosial Xidmətlər Agentliyi” Publik Hüquqi Şəxsi ilə 6 milyon 422 min 706 manat dəyərində müqavilə bağlanıb.

Стало известно имя победителя тендера, объявленного Публичным юридическим лицом «Агентство социальных услуг».
Как передает Valyuta.az, победителем конкурса стал физическое лицо Зияфет Иса оглы Фарзелиев.
Победитель-подрядчик осуществит закупку готовых обедов для жителей социальных учреждений, действующих в ведении агентства. На реализацию проекта будет выделено 9 миллионов 179 тысяч 336 манатов.
Отметим, что предполагаемая цена тендера составляла 10 миллионов 344 тысячи 884 маната. Таким образом, сумма заключённого контракта оказалась ниже прогнозируемой стоимости.
Это не первый контракт, подписанный между сторонами. Так, в декабре 2024 года Зияфет Иса оглы Фарзелиев также стал победителем закупочного контракта на сумму 9 миллионов 308 тысяч 116,12 манатов.
Ранее, в 2022 году, между Публичным юридическим лицом «Агентство социальных услуг» и Фарзелиевым был заключён контракт на сумму 6 миллионов 422 тысячи 706 манатов.