“Capital Partners İnvestisiya Şirkəti” dövriyyə itkisi ilə üzləşib.
Valyuta.az xəbər verir ki, şirkətin 2026-cı ilin yanvar ayında daxili birjada dövriyyəsi 31 əqd üzrə 35 mln. 440 min 995 manat manat təşkil edib.
Bu isə 2025-cı ilin eyni dövrünə nisbətən 52,34% və ya 38 mln. 927 min 159 manat azdır.
2025-ci ilin yanvar ayında investisiya şirkətinin BFB-dəki dövriyyəsi 74 əqd üzrə 74 mln. 368 min 154 manat olub.
2026-cı ilin yanvar ayı üzrə "Capital Partners İnvestisiya Şirkəti”nin bir əqdinin orta dəyəri 1,143 milyon manat təşkil edib ki, bu da ötən ilin eyni dövrünə nisbətən 138 milyon 282 min manat və ya 13,76% azdır. Ötən ilin eyni dövründə bu rəqəm 1,4 milyon manat təşkil edib.
Hesabat dövründə “Capital Partners İnvestisiya Şirkəti”nin dövriyyəsinin 31,984 mln. manatı repo əməliyyatlarının, 10,000 mln. manatı korporativ istiqrazların, 3,446 mln. manatı Mərkəzi Bankın notlarının payına düşüb. Səhm və dövlət istiqrazları əməliyyatı isə aparılmayıb.

«Capital Partners İnvestisiya Şirkəti» столкнулась с сокращением оборота на внутреннем рынке.
Как сообщает Valyuta.az, в январе 2026 года оборот компании на внутренней бирже составил 35 млн 440 тыс. 995 манатов по 31 сделке.
Это на 52,34%, или на 38 млн 927 тыс. 159 манатов меньше по сравнению с аналогичным периодом 2025 года.
В январе 2025 года оборот инвестиционной компании на Бакинской фондовой бирже (BFB) составлял 74 млн 368 тыс. 154 маната по 74 сделкам.
Средняя стоимость одной сделки «Capital Partners İnvestisiya Şirkəti» в январе 2026 года составила 1,143 млн манатов, что на 138 тыс. 282 маната, или на 13,76% меньше показателя аналогичного периода прошлого года. В январе 2025 года данный показатель составлял 1,4 млн манатов.
В отчётном периоде 31,984 млн манатов оборота пришлись на операции РЕПО, 10,000 млн манатов — на корпоративные облигации, 3,446 млн манатов — на ноты Центрального банка. Операции с акциями и государственными облигациями не проводились.