2026-cı ilin ilk üç ayının yekunlarına görə, "Rabitəbank"ın depozit portfelinin həcmi 836 milyon 293 min manat təşkil edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu göstərici ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 146 milyon 237 min manat və ya 21,2 faiz çoxdur.
Bankın depozit portfeli 2025-ci ilin ilk üç ayında 690 milyon 56 min manat olub.
Hesabat dövründə bankda fiziki şəxslərin depozitləri daha yüksək artım nümayiş etdirib. Belə ki, 2026-cı ilin yanvar-mart aylarında fiziki şəxslərin depozitlərinin həcmi 622 milyon 846 min manata çatıb. Bu, illik müqayisədə 153 milyon 361 min manat və ya 32,7 faiz artım deməkdir. Müqayisə üçün qeyd edək ki, 2025-ci ilin ilk üç ayında bu göstərici 469 milyon 485 min manat səviyyəsində olub.
2026-cı ilin ilk üç ayında bankın hüquqi şəxslər üzrə depozit portfeli isə 213 milyon 447 min manat təşkil edib.

Депозитный портфель «Rabitəbank» вырос на 21,2%
По итогам первых трех месяцев 2026 года объем депозитного портфеля «Rabitəbank» составил 836 млн 293 тыс. манатов.
Как сообщает Valyuta.az, этот показатель на 146 млн 237 тыс. манатов, или на 21,2%, больше по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.
Для сравнения, в первом квартале 2025 года депозитный портфель банка составлял 690 млн 56 тыс. манатов.
В отчетный период наибольший рост продемонстрировали депозиты физических лиц. Так, в январе–марте 2026 года их объем достиг 622 млн 846 тыс. манатов, что на 153 млн 361 тыс. манатов, или на 32,7%, больше в годовом выражении. Для сравнения, в первом квартале 2025 года этот показатель составлял 469 млн 485 тыс. манатов.
В то же время депозитный портфель по юридическим лицам за первые три месяца 2026 года составил 213 млн 447 тыс. манатов.