Sabah gecə metro 1 saat artıq işləyəcək
Bakı Metropoliteni fevralın 18-də UEFA Çempionlar Liqası çərçivəsində “Qarabağ” və İngiltərənin "Nyukasl Yunayted" klubları arasıda keçiriləcək qarşılaşma ilə əlaqədar iş vaxtını 1 saat uzadacaq.
Bu barədə Valyuta.az-a "Bakı Metropoliteni" QSC-dən məlumat verilib.
"Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyasının müraciəti (AFFA) və “Bakı Metropoliteni” QSC-nin paytaxtda təşkil edilən kütləvi tədbirlər planına uyğun olaraq, fevralın 18-dən 19-na keçən gecə bütün stansiyalar saat 01:00-a qədər sərnişinlərin girişinə açıq olacaq.
Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunun yaxınlığında yerləşən “Gənclik” stansiyasında bir sıra tədbirlər görüləcək. Gücləndirilmiş iş rejimi tətbiq olunmaqla, əlavə işçi qüvvəsi ayrılacaq.
Zərurət yaranarsa, xəttə buraxılmaq üçün ehtiyat qatarlar hazır saxlanılacaq. Qatarların hərəkətinə xüsusi qrafik müəyyən edilsə də, ümumilikdə payız-qış üzrə hərəkət cədvəli qüvvədə saxlanılacaq.
“Nərimanov” və “28 May” stansiyalarında da nəzarət mexanizmləri gücləndiriləcək",-məlumatda deyilir.

Бакинский метрополитен 18 февраля продлит режим работы на один час в связи с матчем между клубом «Карабах» и английским «Ньюкасл Юнайтед», который состоится в рамках Лиги чемпионов УЕФА.
Об этом сообщили Valyuta.az в ЗАО «Бакинский метрополитен».
Отмечается, что в соответствии с обращением Ассоциации футбольных федераций Азербайджана (AFFA) и планом проведения массовых мероприятий в столице, 18 февраля все станции метро будут открыты для входа пассажиров до 01:00 ночи 19 февраля.
На станции «Гянджлик», расположенной вблизи Республиканского стадиона имени Тофика Бахрамова, будут приняты дополнительные меры. В частности, будет введён усиленный режим работы и привлечён дополнительный персонал.
При необходимости будут подготовлены резервные поезда для выпуска на линию. Хотя для движения поездов будет установлен специальный график, в целом сохранится осенне-зимнее расписание.