Şəkər ixracı 2 milyon dollardan çox azalıb
Cari ilin yanvar ayında Azərbaycan xarici ölkələrə 3 milyon 914 min ABŞ dolları dəyərində şəkər və şəkərdən hazırlanan qənnadı məmulatları satıb.
Valyuta.az Dövlət Gömrük Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, bu rəqəm ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 2 milyon 474 min ABŞ dolları, yaxud da 2,72 dəfə azdır.
2025-ci ilin ilk ayında bu, 1 milyon 439 min ABŞ dolları dəyərində olub.
Bu ilin yanvar ayında idxal olunan şəkər və şəkərdən hazırlanan qənnadı məmulatlarının dəyəri 16 milyon 180 min ABŞ dolları olub ki, bu da ötən ilin yanvar ayı ilə müqayisədə 1 milyon 044 min ABŞ dolları, yaxud da 6,46% azdır.

В январе текущего года Азербайджан экспортировал сахар и кондитерские изделия из сахара на сумму 3 млн 914 тыс. долларов США.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Государственный таможенный комитет, этот показатель по сравнению с аналогичным периодом прошлого года меньше на 2 млн 474 тыс. долларов США, или в 2,72 раза. В январе 2025 года объём экспорта составлял 1 млн 439 тыс. долларов США.
В январе этого года стоимость импортированных сахара и сахарных кондитерских изделий составила 16 млн 180 тыс. долларов США, что на 1 млн 044 тыс. долларов США, или на 6,46%, меньше по сравнению с январём прошлого года.