Startaplar üçün innovasiya və startap müsabiqəsi elan olunur
İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və İslam İnkişaf Bankı Qrupu birgə startaplar üçün innovasiya və startap müsabiqəsi elan edir.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə KOBİA məlumat yayıb.
Müsabiqə İslam İnkişaf Bankı Qrupuna üzv ölkələrdən yüksək potensiallı startapların innovativ ideyalarını nümayiş etdirməsinə dəstək olmaq, qlobal investorlarla əlaqə qurmaq və beynəlxalq bazarlara çıxış imkanlarını genişləndirmək məqsədi daşıyır.
Müsabiqəyə qoşulmaq üçün son tarix 30 aprel 2026-cı il, saat 15:00-dır.
Müsabiqənin mərhələləri:
- Qlobal açıq çağırış. Startaplar (innovasiya, biznes modeli, komanda, təsir) rəsmi platforma vasitəsilə aprelin 30-dək müraciət edirlər.
- Seçim və qiymətləndirmə. Vençur kapitallı firmaların, maliyyə inkişafı institutlarının və korporasiyaların mütəxəssisləri müraciətləri 15 may tarixinədək qiymətləndirirlər.
- Mentorluq və intensiv təlim proqramı ("Bootcamp"). Seçilmiş startaplar 13-15 iyun tarixlərində fandreyzinq, maliyyə modelləşdirməsi və təqdimatlar üzrə təlimlərə qatılır.
- İnvestorlara təqdimat və yarımfinallar. Startaplar 16-17 iyun tarixlərində beynəlxalq münsiflər heyətinə təqdimat edir və investorlarla əlaqə qururlar.
Müsabiqə üzrə mükafatlar və imkanlar:
- Pul mükafatı;
- Sertifikatlar və tanınma lövhələri;
- İslam İnkişaf Bankı Qrupunun Özəl Sektor Forumunun (PSF) sərgi paketi;
- Beynəlxalq sərgilərdə iştirak imkanı.
Layihələrinin qlobal bazarlara çıxacağına inanan və qlobal səviyyədə rəqabət aparmağa hazır olan startaplar aşağıdakı linkdən istifadə edərək qeydiyyatdan keçə bilərlər: https://isdb.untap.us/programs/2026#block-about

Агентство по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA), подведомственное Министерству экономики, и Группа Исламского банка развития объявляют конкурс инноваций и стартапов для стартапов.
Как сообщает Valyuta.az, об этом информирует KOBİA.
Цель конкурса — поддержать стартапы с высоким потенциалом из стран-членов Группы Исламского банка развития в демонстрации их инновационных идей, наладить связи с глобальными инвесторами и расширить возможности выхода на международные рынки.
Крайний срок подачи заявок на конкурс — 30 апреля 2026 года, до 15:00.
Этапы конкурса:
- Глобальный открытый вызов. Стартапы подают заявки (включая инновации, бизнес-модель, команду и влияние) через официальную платформу до 30 апреля.
- Отбор и оценка. Эксперты фирм венчурного капитала, финансово-развивающихся институтов и корпораций оценивают заявки до 15 мая.
- Программа наставничества и интенсивных тренингов («Bootcamp»). Отобранные стартапы проходят обучение по вопросам фандрайзинга, финансового моделирования и презентаций с 13 по 15 июня.
- Презентация инвесторам и полуфиналы. Стартапы представляют свои проекты международному жюри и налаживают связи с инвесторами 16 и 17 июня.
Призы и возможности конкурса:
- Денежные призы;
- Сертификаты и таблички признания;
- Выставочный пакет на Форуме частного сектора (PSF) Группы Исламского банка развития;
- Возможность участия в международных выставках.
Стартапы, уверенные в выходе своих проектов на глобальные рынки и готовые соревноваться на международном уровне, могут зарегистрироваться по следующей ссылке: https://isdb.untap.us/programs/2026#block-about