57 tender qazanan şirkət "qara siyahı"da - "Dasta Group" niyə "etibarsız" oldu?
Satınalma müqaviləsini icra etməkdən boyun qaçıran "Dasta Group" MMC etibarsız təchizatçılar siyahısına salınıb.
Qaynarinfo-nun məlumatına görə, şirkət növbəti ilin fevral ayınadək satınalma müsabiqələrində iştirak edə bilməz.
Araşdırmalarımız zamanı məlum olub ki, "Dasta Group" MMC əsasən dəftərxana ləvazimatlarının satışını həyata keçirir. Şirkət təkcə ötən il 57 satınalma müqaviləsi imzalayıb.
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin reyestr məlumatlarına görə, "Dasta Group" MMC 1 avqust 2022-ci ildə qeydiyyata alınıb. Nizamnamə kapitalı 100 manatdır. Şirkətin hüquqi Bakı Binəqədi rayonu, Rəsulzadə qəsəbəsi, Həsrət Ağamalıyev küçəsi, ev 12, mənzil 2-də yerləşir. MMC-nin qanuni təmsilçisi Ağayev Abutalıb Vaqif oğludur.

Выигравшая 57 тендеров компания Dasta Group внесена в список ненадёжных поставщиков
ООО Dasta Group, уклонившееся от исполнения договора закупки, включено в список ненадёжных поставщиков.
Как сообщает Qaynarinfo, компания не сможет участвовать в закупочных конкурсах до февраля следующего года.
В ходе расследования выяснилось, что ООО Dasta Group в основном занимается продажей канцелярских товаров. Только за прошлый год компания подписала 57 договоров закупки.
Согласно реестровым данным Государственной налоговой службы при Министерстве экономики, ООО Dasta Group было зарегистрировано 1 августа 2022 года. Уставный капитал компании составляет 100 манатов. Юридический адрес: город Баку, Бинагадинский район, посёлок Расулзаде, улица Хасрета Агамалиева, дом 12, квартира 2. Законным представителем ООО является Агаев Абуталиб Вагиф оглы.