Azərbaycanda "kupça" almaq neçəyə başa gəlir?
Mənzil üzərində mülkiyyət hüquqlarının dövlət qeydiyyatına alınması barədə elektron çıxarışın (kupçanın) verilməsi üçün dövlət rüsumunun məbləği 50 manat təşkil edir.
Valyuta.az "Milli.az"a istinadən xəbər verir ki, çıxarışın hazırlanma müddətindən asılı olaraq əlavə xidmət haqları tətbiq olunur.
Belə ki, sənəd 10 iş gününə təqdim edildikdə 36 manat, 7 iş gününə 54 manat, 3 iş gününə 72 manat, 1 iş gününə hazırlandıqda isə 108 manat ödəniş tələb edilir.
Mənzilə dair texniki sənədlərin (pasport və plan ölçü) verilməsi üçün 75 manat dövlət rüsumunun ödənilməsi tələb olunur.

Государственная пошлина за выдачу электронной выписки (купчи) о государственной регистрации права собственности на квартиру составляет 50 манатов.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Milli.az, в зависимости от срока подготовки документа применяются дополнительные сервисные сборы.
Так, если документ выдается в течение: 10 рабочих дней — 36 манатов, 7 рабочих дней — 54 маната, 3 рабочих дней — 72 маната, 1 рабочего дня — 108 манатов.
Кроме того, за выдачу технических документов на квартиру (технический паспорт и план-схема) необходимо оплатить государственную пошлину в размере 75 манатов.