Ümumi təhsil müəssisələrində qış tətili başlayır
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, Nazirlər Kabinetinin “Ümumi təhsil müəssisələrində tədris ilinin müddətinin təsdiq edilməsi haqqında” müvafiq qərarına əsasən, ümumi təhsil müəssisələrində 2025–2026-cı tədris ili üzrə qış tətili yanvarın 27-dən başlayacaq. Tətil 27–31 yanvar tarixlərini əhatə edəcək və 5 gün davam edəcək.
Qərar ümumi təhsil müəssisələrinin məktəbəhazırlıq qruplarına da şamil edilir.
Qeyd edək ki, 5 günlük və 6 günlük iş həftəsi ilə fəaliyyət göstərən ümumi təhsil müəssisələrində tətildən sonrakı ilk dərs günü 2 fevral 2026-cı il tarixidir.

С 27 января в общеобразовательных учреждениях начнутся зимние каникулы.
Как сообщает Valyuta.az, соответствующая информация поступила от Государственного агентства дошкольного и общего образования.
В сообщении указано, что согласно соответствующему постановлению Кабинета министров «Об утверждении продолжительности учебного года в общеобразовательных учреждениях», зимние каникулы в общеобразовательных учреждениях на учебный год 2025–2026 начнутся 27 января. Каникулы продлятся с 27 по 31 января и составят 5 дней.
Это постановление распространяется также на подготовительные группы общеобразовательных учреждений.
Отметим, что в общеобразовательных учреждениях с 5-дневной и 6-дневной рабочей неделей первый учебный день после каникул приходится на 2 февраля 2026 года.