Xanım Camalova: Sığorta Sektorunun İnkişaf Strategiyasındakı 7 fəaliyyət üzrə işlər yekunlaşıb
Sığorta sektorunun inkşafının təşkili üzrə ana fəaliyyətimizdən biri yaşıl kart əməliyyatlarının idarə edilməsi üçün regional operatora çevrilmək, icbari növ üzrə sığorta sahəsində bütün tərəflərin, balanslaşdırılmış maraq və mənafelərinə xidmət edən qanunvericilik və instosional inkişafı təmin etməkdir.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu sözləri İSB-nin Biznesin İnkişafı Departamentinin rəhbəri Xanım Camalova "İcbari Sığorta Bürosu" Hüquqi Şəxslərin İttifaqının 2025-ci ildə icra olunmuş strateji layihələr üzrə hesabatında çıxışı zamanı bildirib.
Onun sözlərinə görə, ötən ilin İcbari sığorta Bürosunun 2025-2027-ci il üzrə strategiyası təsdiq edilib. Bu strategiyanın 2025-ci il üzrə görülmüş işlər üzrə strategiyada 14 təşəbbüs və 66 fəaliyyət nəzərdə tutulub: "Bunlardan 2025-ci il üzrə 7 fəaliyyət üzrə işlər yekunlaşdırılıb və 39 fəaliyyət üzrə işlər davam etməkdədir".

Ханым Джамалова: по 7 мероприятиям Стратегии развития страхового сектора работы завершены
Одним из ключевых направлений деятельности по организации развития страхового сектора является превращение в регионального оператора по управлению операциями «Зелёная карта», а также обеспечение законодательного и институционального развития в сфере обязательного страхования, служащего сбалансированным интересам и потребностям всех сторон.
Как сообщает Valyuta.az, об этом заявила руководитель Департамента развития бизнеса Союза юридических лиц «Бюро обязательного страхования» Ханым Джамалова, выступая с докладом по итогам реализации стратегических проектов за 2025 год.
По её словам, в прошлом году была утверждена Стратегия Бюро обязательного страхования на 2025–2027 годы. В рамках стратегии на 2025 год предусмотрено 14 инициатив и 66 мероприятий.
«По состоянию на 2025 год работы по 7 мероприятиям полностью завершены, ещё по 39 мероприятиям работы продолжаются», — отметила она.
Х. Джамалова также подчеркнула, что в ходе реализации мероприятий каких-либо задержек зафиксировано не было.