Bu ilin fevral ayında Azərbaycan iqtisadiyyatına cəmi kredit qoyuluşunun həcmi 32 milyard 2,5 milyon manat təşkil edib.
Valyuta.az Mərkəzi Banka istinadən xəbər verir ki, bu göstərici keçən ilin eyni dövrünə nisbətən 2 milyard 599,6 milyon manat və ya 8,84% artım deməkdir. Qeyd edək ki, ötən ilin fevralında kredit qoyuluşu 29 milyard 402,9 milyon manat idi.
Hesabat dövründə kredit qoyuluşunun 7 milyard 887,3 milyon manatı dövlət banklarının payına düşüb ki, bu da keçən ilki göstəriciyə nisbətən 677,2 milyon manat, yəni 9,4 % artımdır — ötən ilin eyni dövründə dövlət banklarına kredit qoyuluşu 7 milyard 210,1 milyon manat idi.

В феврале текущего года общий объём кредитных вложений в экономику Азербайджана составил 32 млрд 002,5 млн манатов.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Центральный банк, данный показатель увеличился на 2 млрд 599,6 млн манатов, или на 8,84% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года. Отметим, что в феврале прошлого года объём кредитования составлял 29 млрд 402,9 млн манатов.
За отчётный период на долю государственных банков пришлось 7 млрд 887,3 млн манатов кредитных вложений, что на 677,2 млн манатов, или на 9,4% больше по сравнению с прошлым годом. В аналогичном периоде 2025 года этот показатель составлял 7 млрд 210,1 млн манатов.