Elm və Təhsil Nazirliyinin İqtisadiyyat İnstitutuna yeni icraçı direktor təyin olunub.
Valyuta.az-ın İqtisadiyyat.az saytına istinadən verdiyi xəbərə görə, bununla bağlı elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev əmr imzalayıb.
Əmrə əsasən, bu vəzifəyə iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Famil Vəli oğlu Rüstəmov təyin edilib.
O, bu təyinatadək İnstitutun Aqrar sektorun iqtisadi problemləri şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışıb.
Xatırladaq ki, 2023-cü ildən indiyədək İnstitutda icraçı direktor vəzifəsi vakansiyaya çıxarılıb. 2023-cü ilədək isə İqtisadiyyat İnstitutunun icraçı direktoru Müşviq Atakişiyev olub. O, 12 il əvvəl – Elm və Təfəkkür Universitetinin rektoru olduğu dövrdə qətlə yetirilən prorektor Tariyel Əhmədovun öldürülməsində təqsirləndirilərək 2023-cü ildə məsuliyyətə cəlb edilib və 2024-cü ildə Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi Siyavuş Hacıyevin sədrliyi ilə keçirilən iclasda məhkəmənin hökmü ilə 14 il 6 ay azadlıqdan məhrum edilib.

Эмин Амруллаев подписал приказ о назначении нового руководителя Института экономики
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на сайт İqtisadiyyat.az, соответствующий приказ подписал министр науки и образования Азербайджана Эмин Амруллаев.
Согласно приказу, на должность исполнительного директора Института экономики назначен доктор философии по экономике, доцент Фамиль Вели оглы Рустамов.
До этого назначения он занимал должность заведующего отделом экономических проблем аграрного сектора Института.
Напомним, что с 2023 года должность исполнительного директора Института экономики оставалась вакантной. До 2023 года этот пост занимал Мюшвиг Атакишиев. В 2023 году он был привлечён к уголовной ответственности по обвинению в причастности к убийству проректора Тарие́ля Ахмедова, который 12 лет назад был убит в период, когда Атакишиев занимал должность ректора Университета науки и мышления. В 2024 году решением Бакинского суда по тяжким преступлениям под председательством судьи Сиявуша Гаджиева он был приговорён к 14 годам и 6 месяцам лишения свободы.