Yoxlama aparıldı, pozuntular aşkarlandı - Vüsal Nəsirli rəisi işdən çıxardı
Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin (AAYDA) tabeliyindəki "Avtomobil Yollarının Mühafizə Xidməti" Publik Hüquqi Şəxsinin rəisi vəzifəsindən azad edilib.
Valyuta.az "Qaynarinfo"ya istinadən xəbər verir ki, AAYDA sədri Vüsal Nəsirlinin müvafiq əmri ilə Xidmətin rəisi Səftər İsmayılov işdən çıxarılıb.
Əldə etdiyimiz məlumata görə, Avtomobil Yollarının Mühafizə Xidmətində aparılan yoxlama zamanı ciddi pozuntular aşkarlanıb. Sözügedən qurumun bir sıra vəzifəli şəxsi barəsində araşdırmalara başlanılıb.
Məsələ ilə bağlı Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin mətbuat xidməti ilə əlaqə saxlamağa çalışsaq da, zəngələrimizə cavab verən olmadı.

Начальник публичного юридического лица «Служба охраны автомобильных дорог», находящегося в подчинении Государственного агентства автомобильных дорог Азербайджана, освобожден от должности.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Qaynarinfo, соответствующим приказом председателя агентства Вюсала Насирли начальник службы Сафтар Исмайлов был уволен.
По полученной информации, в ходе проверки, проведенной в Службе охраны автомобильных дорог, были выявлены серьезные нарушения. В отношении ряда должностных лиц указанной структуры начаты расследования.
Valyuta.az попытался связаться с пресс-службой Государственного агентства автомобильных дорог по данному вопросу, однако на звонки никто не ответил.