Azərbaycanda 11 bağlanmış bankın əmlakları hərraca çıxarılır
Aprelin 1-də "Bakı Hərrac Mərkəzi" MMC-də ləğv prosesindəki "Muğan Bank", aprelin 8-də "NBC Bank", "Günay Bank", "Yunayted Kredit Bank", "AtaBank", "AGBank", "Atra Bank", "Kredo Bank", "Gəncə Bank", "Dəmir Bank" və "Muğan Bank" ASC-lərin daşınmaz və daşınar əmlaklarının satışı üzrə hərraclar keçiriləcək.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə bankların ləğvedicisi - Əmanətlərin Sığortalanması Fondu məlumat yayıb.
Söhbət "Muğan Bank"a məxsus dəyəri 33 min manat olan "Toyota Camry" və dəyəri 5 min manat olan "Fiat Doblo" markalı minik avtomobillərindən, "NBC Bank"a məxsus Bakı şəhəri, Azadlıq prospekti, 81 ünvanındakı dəyəri 500 min manat olan 263 kv metrlik qeyri-yaşayış binasından və dəyəri 2,3 milyon manat olan 281,2 kv metrlik qeyri-yaşayış binasından, eləcə də Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, İsmayıl Hidayətzadə küçəsi, ev 130 ünvanındakı dəyəri 240 min manat olan 140,8 kv metrlik qeyri-yaşayış sahəsindən, "Günay Bank"a məxsus dəyəri 7,5 min manat olan "Seat Ibiza" markalı minik avtomobilindən, eləcə də Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Koroğlu Rəhimov küçəsindəki dəyəri 800 min manat olan 270,6 kv metrlik qeyri-yaşayış sahəsindən, "Yunayted Kredit Bank"a məxsus Xaçmaz rayonu, Şimali qəsəbəsindəki dəyəri 50 min manat olan 107,6 kv metrlik fərdi yaşayış evindən, "AtaBank"a məxsus Şirvan şəhəri, Heydər Əliyev prospektindəki dəyəri 430 min manat olan 314,7 kv metrlik qeyri-yaşayış binasından, həmçinin Şamaxı şəhəri, Şəhriyar küçəsi, 22 ünvanındakı dəyəri 490 min manat olan 279,3 kv metrlik qeyri-yaşayış binasından, "AGBank"a məxsus Xətai rayonu, Qədir Məmmədov 7 ünvanındakı dəyəri 220 min manat olan 142,2 kv metrlik qeyri-yaşayış sahəsindən, eləcə də Sumqayıt şəhəri, 47-ci məhəllə ünvanındakı dəyəri 55 min manat olan 36 kv metrlik qeyri-yaşayış binasından, "Atra Bank"a məxsus Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Qara Qarayev prospektindəki dəyəri 1,6 milyon manat olan 436,2 kv metrlik qeyri-yaşayış binasından, "Kredo Bank"a məxsus Quba şəhəri, Qələbə küçəsindəki dəyəri 120 min manat olan 82,1 və 55 kv metrlik qeyri-yaşayış binasından, "Gəncə Bank"a məxsus Gəncə şəhəri, Nizami rayonu, Vaqif küçəsi, 5-ci döngə, ev 10 ünvanındakı dəyəri 55 min manat olan 42 kv metrlik fərdi yaşayış sahəsindən, "Dəmir Bank"a məxsus İmişli şəhəri, Bakı küçəsi, 31 ünvanındakı dəyəri 400 min manat olan 542,31 kv metrlik qeyri-yaşayış binasından, eləcə də Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Şeyx Şamil küçəsi, 10 / Lermontov 123 ünvanındakı dəyəri 220 min manat olan 120 kv metrlik qeyri-yaşayış sahəsindən gedir.
Sabah yağış yağacaq
04.04.2026
Qızılda 18 ildən sonra bir ilk: Eniş davam edəcək?
ABŞ Hörmüz boğazı ilə bağlı riskləri azaltmaq üçün sığorta mexanizmini genişləndirir
Tövsiyə ilə işə qəbul olunanlar niyə daha az dəstək görür? - Araşdırma
Tibbi sığorta yığımları azalıb, ödənişlər artıb
Vurulmuş döyüş sursatının qalıqları "Oracle" şirkətinin binasına ziyan vurub
Müəllimlərin məzuniyyət pulu necə hesablanır? - DETALLAR
Passiv gəlir yeri yaratmaq istəyənlər üçün 5 faydalı kitab - SƏHƏR OXUSU
Restoranlarda gizli "tələ": Müştərilərdən artıq pul necə alınır? - VİDEO
Firuzə Cəlilovaya vəzifə verildi
Ağ Ev "NASA"nın büdcəsini azaltmağı təklif edir
Sinqapur dünyanın "seyfi" olmaq istəyir: Ölkə qızıl üçün yeni anbarlar hazırlayır
Onların ailələrinə Prezident təqaüdü təyin edildi
"Tesla"nın gələcəyi avtomobil deyil? - Rəqəmlər bunun əksini deyir
Ayda Yer üçün həyati əhəmiyyətli bir resurs var - Onun dəyəri trilyonlarla ola bilər
Veysəloğlu Şirkətlər Qrupunun dəstəyi ilə Aprel döyüşlərinin 10-cu ildönümünə həsr edilən “Zəfər Yolu” layihəsinin təqdimatı keçirilib ®

Как сообщает Valyuta.az, соответствующую информацию распространил ликвидатор банков — Фонд страхования вкладов.
Речь идет, в частности, о легковых автомобилях, принадлежащих «Muğan Bank»: Toyota Camry стоимостью 33 тыс. манатов и Fiat Doblo стоимостью 5 тыс. манатов.
Среди активов «NBC Bank» — нежилое помещение площадью 263 кв. м по адресу проспект Азадлыг, 81 в Баку стоимостью 500 тыс. манатов, а также объект площадью 281,2 кв. м стоимостью 2,3 млн манатов. Кроме того, на продажу выставлено нежилое помещение площадью 140,8 кв. м в Наримановском районе столицы (ул. Исмаила Хидаятзаде, 130) стоимостью 240 тыс. манатов.
«Günay Bank» реализует автомобиль SEAT Ibiza стоимостью 7,5 тыс. манатов, а также нежилое помещение площадью 270,6 кв. м в Наримановском районе Баку (ул. Кёроглу Рагимова) стоимостью 800 тыс. манатов.
В числе других лотов:
— индивидуальный жилой дом площадью 107,6 кв. м в поселке Шимали Хачмазского района (50 тыс. манатов), принадлежащий «Yunayted Kredit Bank»;
— нежилое здание площадью 314,7 кв. м в городе Ширван (проспект Гейдара Алиева) стоимостью 430 тыс. манатов и объект площадью 279,3 кв. м в Шамахе (ул. Шахрияра, 22) стоимостью 490 тыс. манатов — активы «AtaBank»;
— нежилое помещение площадью 142,2 кв. м в Хатаинском районе Баку (ул. Гадира Мамедова, 7) стоимостью 220 тыс. манатов и объект площадью 36 кв. м в Сумгаите (47-й квартал) стоимостью 55 тыс. манатов — активы «AGBank»;
— нежилое здание площадью 436,2 кв. м на проспекте Кара Караева в Низаминском районе Баку стоимостью 1,6 млн манатов — актив «Atra Bank»;
— два нежилых объекта площадью 82,1 и 55 кв. м в городе Губа (ул. Гелебе) стоимостью 120 тыс. манатов — активы «Kredo Bank»;
— индивидуальный жилой дом площадью 42 кв. м в городе Гянджа (Низаминский район, ул. Вагифа, 5-й переулок, дом 10) стоимостью 55 тыс. манатов — актив «Gəncə Bank»;
— нежилое здание площадью 542,31 кв. м в городе Имишли (ул. Баку, 31) стоимостью 400 тыс. манатов, а также помещение площадью 120 кв. м в Сабаильском районе Баку (ул. Шейха Шамиля, 10 / Лермонтова, 123) стоимостью 220 тыс. манатов — активы «Dəmir Bank».