"Birbank Invest" platformasının dövriyyəsi 9 ay ərzində 25 milyon ABŞ dollarını ötüb. B
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə "Kapital Bank"ın İdarə Heyətinin sədri Fərid Hüseynov bu gün keçirilən mətbuat konfransında məlumat verib.
İdarə Heyətinin sədri bildirib ki, bu gün ən dəyərli vəsait hərəkətdə olan, böyüyən və gələcəyə yatırılan vəsaitdir:
"Biz məhz bu fəlsəfəni rəhbər tutaraq, ötən il Birbank brendlərinə tamamilə yeni nəfəs gətirdik və "Birbank Invest"i ictimaiyyətə təqdim etdik. PAŞA Kapital İnvestisiya Şirkəti ilə birgə ərsəyə gətirdiyimiz bu layihə Azərbaycanın bank tərəfindən təqdim olunan ilk müstəqil investisiya tətbiqidir. Bu, həm peşəkarlar, həm də ilk dəfə investisiya dünyasına addım atanlar üçün böyük imkanlar yaradır.
Biz investisiya mühitini o qədər sadələşdirdik və əlçatan etdik ki, artıq rəqəmlər də bunu təsdiqləyir. Bu gün cəmi 1 dollarla qlobal bazarlara giriş etmək mümkündür. İstifadəçilər ABŞ-nin aparıcı şirkətləri və birja fondları (ETF) daxil olmaqla, 12 mindən çox maliyyə alətindən faydalana bilirlər".
"Bütün bunlar sürətli rəqəmsal qeydiyyat, 7/24 investisiya imkanı, 500 min dollaradək sığorta və yüksək təhlükəsizlik standartları ilə təmin olunur. Qısa müddət ərzində 100 minə yaxın istifadəçinin bizə güvənməsi və dövriyyənin 25 milyon ABŞ dollarını ötməsi onu göstərir ki, cəmiyyətimiz bu transformasiyaya çoxdan hazır idi”, - deyə o, əlavə edib.

Оборот «Birbank Invest» превысил $25 млн за 9 месяцев
Как сообщает Valyuta.az, об этом заявил председатель правления Kapital Bank Фарид Гусейнов на состоявшейся сегодня пресс-конференции.
По его словам, сегодня наибольшую ценность представляют средства, которые находятся в движении, растут и инвестируются в будущее.
«Руководствуясь именно этой философией, в прошлом году мы придали бренду Birbank совершенно новое дыхание и представили общественности Birbank Invest. Этот проект, реализованный совместно с PAŞA Kapital İnvestisiya Şirkəti, является первым независимым инвестиционным приложением, предложенным банком в Азербайджане. Он открывает широкие возможности как для профессионалов, так и для тех, кто только делает первые шаги в мире инвестиций.
Мы настолько упростили и сделали доступной инвестиционную среду, что это уже подтверждается цифрами. Сегодня можно выйти на глобальные рынки всего с 1 доллара. Пользователям доступно более 12 тысяч финансовых инструментов, включая акции ведущих компаний США и биржевые фонды (ETF)».
«Все это обеспечивается быстрой цифровой регистрацией, возможностью инвестирования 24/7, страховым покрытием до 500 тыс. долларов и высокими стандартами безопасности. То, что за короткое время нам доверились около 100 тысяч пользователей, а оборот превысил 25 млн долларов США, показывает, что наше общество давно было готово к этой трансформации», — добавил он.