Ən aşağı vəzifədən başladığı şirkətdə rəhbərliyə gətirildi - İş adamının hekayəsi
Bir çox şəxsin 30, 40, 50 və s. yaş aralığı üçün bir məqsədləri olur. O yaşlar tamam olanda, özünə bir hesabat verir ki, bu yaşa qədər qarşıma qoyduğum məqsədlərə nail ola bildim?
O, 30 yaşın necə keçməsi ilə bağlı yazı paylaşmışdı. Bugünlərdə isə 40 yaşı tamam olur. 40 yaşının hesabatını isə Valyuta.az ilə bölüşdü.
Söhbət “Facemark” biznes tədbirlərinin təşkili şirkətinin təsisçisi, biznes konsultant Rafiq Hunaltaydan gedir.
Qeyd edək ki, Rafiq Vəliyev 1985-ci ildə anadan olub. Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində Marketinq ixtisası üzrə bakalavr və magistr təhsili alıb. Türkiyənin Anadolu Universitetinin ictimaiyyətlə əlaqələr və reklam bölümünü bitirib.
Peşəkar karyerasına 2006-2007-ci ildə tələbə vaxtı Nurgün Şirkətlər Qrupunda Qida Departamenti Marketinq Meneceri (Nestle brendi üzrə) olaraq başlayıb.
2009-cu ildə “İdeal” parfum və kosmetika mağazalarında marketinq direktoru təyin olunub. 2015-ci ildə işdən ayrıldığında şirkətin idarə heyətində Marketinq Auditi üzrə direktor vəzifəsində çalışırdı.
“Gilan Holdinq”də strateji Marketinq Direktoru olub, Modern Şirkətlər Qrupunun Biznesin İnkişafı Departamentinin rəhbəri, “AZGRANATA”da İdarə Heyətinin üzvü, Satış və Marketinq üzrə sektor rəhbəri kimi çalışıb.