Sabiq nazirin mənzili yenidən hərraca çıxarılır - Qiyməti 700 min manatdır
Sabiq əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Səlim Müslümovun üzərinə həbs qoyulmuş mənzillərindən biri yenidən hərraca çıxarılır.
Valyuta.az Oxu.az-a istinadən xəbər verir ki, mənzil İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti tərəfindən iyunun 16-da keçiriləcək hərracda satışa təqdim olunacaq.
Hərrac elanına əsasən, söhbət Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Mirzə İbrahimov küçəsi, 422-ci məhəllə, ev 53, mənzil 108 ünvanında yerləşən daşınmaz əmlakdan gedir.
Sahəsi 370.4 kvadratmetr olan mənzilin start qiyməti 694 687.5 manat, beh məbləği isə 69 468.8 manat müəyyən edilib.
Elanda qeyd olunur ki, mənzil alıcı tapılmadığı üçün 4-cü dəfə 25 faiz endirimli qiymətlə təkrar hərraca çıxarılır.
Qeyd edək ki, Səlim Müslümovun cinayət işi üzrə üzərinə həbs qoyulmuş əmlaklar arasında Bakı şəhərinin müxtəlif rayonlarında yerləşən mənzillər, qeyri-yaşayış sahələri və torpaq sahələri də var. Məhkəmə prosesində açıqlanan siyahıda Yasamal rayonundakı bu mənzil də yer almışdı.

Собственность бывшего министра вновь выставлена на торги – цена составляет 700 тысяч манатов
Одна из квартир, наложенных арестом на имущество бывшего министра труда и социальной защиты населения Салима Муслимова, вновь выставлена на аукцион.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Oxu.az, квартира будет предложена к продаже на аукционе, который проведет Государственная служба имущественных вопросов при Министерстве экономики 16 июня.
Согласно объявлению об аукционе, речь идет о недвижимости, расположенной по адресу: город Баку, район Ясамал, улица Мирза Ибрагимова, микрорайон 422, дом 53, квартира 108.
Площадь квартиры составляет 370,4 квадратных метров, начальная цена установлена в размере 694 687,5 манатов, размер задатка — 69 468,8 манатов.
В объявлении отмечается, что квартира выставляется на повторный аукцион с четвертым снижением цены на 25% из-за отсутствия покупателя.
Отметим, что в числе арестованного имущества по уголовному делу Салима Муслимова находятся квартиры, нежилые помещения и земельные участки, расположенные в различных районах города Баку. В списке, оглашенном в судебном процессе, была также эта квартира в районе Ясамал.