2026-cı ilin I rübünün yekunlarına əsasən, "Unibank"ın cəmi aktivləri 2 milyard 196 milyon 864 min manat təşkil edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bankın aktivləri 2025-ci ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 393 milyon 481 min manat və ya 21,8% artıb. Ötən ilin müvafiq dövründə bu göstərici 1 milyard 803 milyon 383 min manat olub.
Hesabat dövründə bankın nağd pul vəsaitləri və onların ekvivalentləri, o cümlədən bloklaşdırılmış nağd vəsaitləri 363 milyon 794 min manata yüksəlib. Bu göstərici illik müqayisədə 138 milyon 555 min manat və ya 61,5% çoxdur. 2025-ci ilin I rübünün sonunda həmin vəsaitlərin həcmi 225 milyon 239 min manat təşkil edib.
"Unibank"ın kredit portfeli də artım nümayiş etdirib. Belə ki, 2026-cı ilin I rübünün sonuna müştərilərə verilmiş kreditlərin həcmi 1 milyard 373 milyon 787 min manat olub. Bu, əvvəlki ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 203 milyon 448 min manat və ya 17,4% çoxdur. 2025-ci ilin I rübündə bankın kredit portfeli 1 milyard 170 milyon 339 min manat səviyyəsində olub.
Bankın öhdəlik bazasında da genişlənmə qeydə alınıb. Belə ki, cəmi depozitlər 2026-cı ilin I rübünün yekununda 1 milyard 378 milyon 499 min manat təşkil edib. Bu göstərici 2025-ci ilin eyni dövründəki 1 milyard 205 milyon 280 min manatla müqayisədə 173 milyon 219 min manat və ya 14,4% artım deməkdir.

По итогам первого квартала 2026 года совокупные активы банка составили 2 млрд 196 млн 864 тыс. манатов.
Как сообщает Valyuta.az, по сравнению с аналогичным периодом 2025 года активы увеличились на 393 млн 481 тыс. манатов, или на 21,8%. Годом ранее этот показатель составлял 1 млрд 803 млн 383 тыс. манатов.
В отчетном периоде денежные средства и их эквиваленты, включая заблокированные средства, выросли до 363 млн 794 тыс. манатов. В годовом выражении это на 138 млн 555 тыс. манатов, или на 61,5% больше. По итогам первого квартала 2025 года данный показатель составлял 225 млн 239 тыс. манатов.
Кредитный портфель банка также продемонстрировал рост. По состоянию на конец первого квартала 2026 года объем выданных клиентам кредитов достиг 1 млрд 373 млн 787 тыс. манатов, что на 203 млн 448 тыс. манатов, или на 17,4% больше по сравнению с аналогичным периодом прошлого года. В первом квартале 2025 года кредитный портфель составлял 1 млрд 170 млн 339 тыс. манатов.
Отмечено расширение и в обязательственной базе банка. Так, общий объем депозитов по итогам первого квартала 2026 года составил 1 млрд 378 млн 499 тыс. манатов. По сравнению с аналогичным периодом 2025 года (1 млрд 205 млн 280 тыс. манатов) это на 173 млн 219 тыс. манатов, или на 14,4% больше.