“Unibank”ın 2026-cı ilin I rübü üzrə xalis mənfəəti illik müqayisədə 5 milyon 259 min manat artaraq 8 milyon 59 min manat təşkil edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bankın xalis mənfəəti 2025-ci ilin eyni dövründə 2 milyon 800 min manat olub.
Hesabat dövründə bankın əməliyyat mənfəəti isə azalıb.
Belə ki, bu ilin I rübündə “Unibank”ın əməliyyat mənfəəti 11,2% və ya 1 milyon 340 min manat azalaraq 10 milyon 621 min manat olub.
Bu göstərici ötən ilin eyni dövründə 11 milyon 961 min manat təşkil edib.
Bankın cəmi faiz xərclərində də artım qeydə alınıb.
Bankın cəmi faiz xərcləri illik müqayisədə 35,6% və ya 7 milyon 856 min manat artaraq 29 milyon 931 min manata yüksəlib. 2025-ci ilin eyni dövründə isə cəmi faiz xərcləri 22 milyon 75 min manat olub.
Bankın cəmi ödəlikləri isə 22,2% artıb.
Ötən ilin I rübündə 1 milyard 633 milyon 284 min manat olan cəmi öhdəliklər bu il 22,2% və ya 362 milyon 54 min manat artaraq 1 milyard 995 milyon 338 min manata çatıb.

Чистая прибыль «Unibank» по итогам I квартала 2026 года выросла в годовом выражении на 5 млн 259 тыс. манатов и составила 8 млн 59 тыс. манатов, сообщает Valyuta.az.
Для сравнения, за аналогичный период 2025 года чистая прибыль банка составляла 2 млн 800 тыс. манатов.
В отчетном периоде операционная прибыль банка сократилась. Так, в I квартале текущего года операционная прибыль «Unibank» уменьшилась на 11,2% или 1 млн 340 тыс. манатов — до 10 млн 621 тыс. манатов.
За аналогичный период прошлого года данный показатель составлял 11 млн 961 тыс. манатов.
Также зафиксирован рост процентных расходов банка.
Совокупные процентные расходы «Unibank» увеличились в годовом сравнении на 35,6% или 7 млн 856 тыс. манатов, достигнув 29 млн 931 тыс. манатов. Годом ранее этот показатель составлял 22 млн 75 тыс. манатов.
Общие обязательства банка выросли на 22,2%.
Если в I квартале прошлого года совокупные обязательства составляли 1 млрд 633 млн 284 тыс. манатов, то в текущем году они увеличились на 22,2% или 362 млн 54 тыс. манатов — до 1 млрд 995 млн 338 тыс. манатов.