Bu gündən Kürdəmir dəmiryol stansiyası sərnişinlərin istifadəsinə verilib.
Məlumata görə, Bakı–Qazax–Bakı, Bakı–Balakən–Bakı, Bakı–Ağdam–Bakı, eləcə də həftəsonları və bayram günləri təyin olunan Bakı–Ağstafa–Bakı reysləri üzrə qatarlara Kürdəmir stansiyasında dayanacaq verilib.
Yenidən qurulan Kürdəmir stansiyasında müasir standartlara cavab verən ümumi gözləmə zalı ilə yanaşı, VİP zal da sərnişinlərin xidmətindədir. Stansiyanın qarşısında şəxsi avtomobillərin parkinqi üçün ərazi mövcuddur.
Bakı–Kürdəmir istiqamətində biletlərin minimal qiyməti 11,10 manat təşkil edir. Qatar 203 km-lik məsafəni 2 saat 11 dəqiqəyə qət edir. Qeyd edək ki, pandemiyadan öncə qatarlar Bakıdan Kürdəmirə 3 saat 11 dəqiqəyə çatırdı.
Bilet satışı 17 aprel tarixindən ADY-nin rəsmi veb-saytı (ticket.ady.az), "ADY Mobile" tətbiqi və dəmiryol kassaları vasitəsilə həyata keçirilir.
"Stansiyanın istifadəyə verilməsi Kürdəmir və ətraf rayonlar – Ağsu, Göyçay, Zərdab, Sabirabad və İmişli rayonlarının sakinləri üçün mobilliyi genişləndirəcək, həm paytaxta, həm də ölkəmizin qərb və şimal-qərb bölgələrinə, eləcə də Qarabağa müasir qatarlarla rahat, təhlükəsiz və sərfəli səyahət imkanı təqdim edəcək", - ADY qeyd edir.

С сегодняшнего дня железнодорожная станция Кюрдамир открыта для пассажиров.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Азербайджанские железные дороги, поезда, курсирующие по маршрутам Баку–Газах–Баку, Баку–Балакен–Баку, Баку–Агдам–Баку, а также рейсы Баку–Агстафа–Баку, назначаемые по выходным и праздничным дням, будут делать остановку на станции Кюрдамир.
Отмечается, что на реконструированной станции Кюрдамир для пассажиров предусмотрены общий зал ожидания, соответствующий современным стандартам, а также VIP-зал. Перед зданием станции оборудована парковка для личных автомобилей.
Минимальная стоимость билета по маршруту Баку–Кюрдамир составляет 11,10 маната. Поезд преодолевает расстояние в 203 км за 2 часа 11 минут. Для сравнения, до пандемии время в пути составляло 3 часа 11 минут.
Продажа билетов осуществляется с 17 апреля через официальный сайт ADY (ticket.ady.az), мобильное приложение ADY Mobile, а также в железнодорожных кассах.
«Ввод станции в эксплуатацию расширит мобильность жителей Кюрдамира и прилегающих районов — Агсу, Гёйчай, Зардаб, Сабирабад и Имишли, обеспечив удобные, безопасные и доступные поездки в столицу, а также в западные и северо-западные регионы страны и Карабах современными поездами», — отметили в ADY.