"Kapital Bank"ın açıqladığı maliyyə hesabatına əsasən, 2026-cı ilin I rübündə bankın müştərilərə verdiyi kreditlərin həcmi 5 milyard 467,9 milyon manat təşkil edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu göstərici 2025-ci ilin eyni dövründəki 5 milyard 338,9 milyon manatla müqayisədə 129 milyon manat və ya 2,4% artıb.
Müştərilər əsasən bankın istehlak kreditləri məhsuluna müraciət edib. 2026-cı ilin ilk rübünün sonuna istehlak kreditləri 3 milyard 155,7 milyon manat olub.
Bu göstərici ötən ilin eyni dövründəki 3 milyard 006,6 milyon manatla müqayisədə 149,1 milyon manat və ya 5% artıb.
Biznes kreditləri 2026-cı il martın sonuna 1 milyard 732,3 milyon manata yüksəlib. 2025-ci ilin eyni dövründə bu rəqəm 1 milyard 724,5 milyon manat olub. Beləliklə, biznes kreditləri 7,8 milyon manat və ya 0,5% artıb.
Daşınmaz əmlak kreditlərinin həcmi isə 2026-cı ilin ilk rübünün sonuna 579,9 milyon manat təşkil edib.

Согласно финансовому отчету банка, в первом квартале 2026 года общий объем кредитов, выданных клиентам, составил 5 млрд 467,9 млн манатов.
Как сообщает Valyuta.az, по сравнению с аналогичным периодом 2025 года (5 млрд 338,9 млн манатов) этот показатель увеличился на 129 млн манатов, или на 2,4%.
Основной спрос со стороны клиентов пришелся на потребительские кредиты. По итогам первого квартала 2026 года их объем достиг 3 млрд 155,7 млн манатов.
По сравнению с тем же периодом прошлого года (3 млрд 006,6 млн манатов) рост составил 149,1 млн манатов, или 5%.
Объем бизнес-кредитов по состоянию на конец марта 2026 года увеличился до 1 млрд 732,3 млн манатов против 1 млрд 724,5 млн манатов годом ранее. Таким образом, рост составил 7,8 млн манатов, или 0,5%.