Nəsimi rayonunun yeni icra başçısı kimdir?
Xəbər verdiyimiz kimi, Azərbaycan Prezidentinin sərəncamı ilə Elxan Oqtay oğlu İbrahimov Bakı şəhəri Nəsimi Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı təyin edilib.
Valyuta.az E.İbrahimovun dosyesini təqdim edir:
Elxan İbrahimov 1982-ci ildə Bakı şəhərində anadan olmuşdur. 2003-cü ildə Azərbaycan Kooperasiya Universitetini maliyyə və kredit ixtisası üzrə bakalavr, 2005-ci ildə magistr üzrə bitirib, daha sonra Stokholm İqtisadiyyat Məktəbində təhsil alıb.
Əmək fəaliyyətinə 2006-cı ildə Azərbaycan Kooperasiya Universitetində müəllim kimi başlayıb. Sonralar  “Holiday Inn Baku Airport ” otelində, “Baker Tilly” audit şirkətində, “Embawood”  şirkətlər  qrupunda  və  digər  holdinqlərdə maliyyə sahəsi üzrə rəhbər vəzifələrdə çalışıb. 2020-ci ilin aprel ayından Şamaxı Rayon İcra Hakimiyyəti Başçısı Aparatında Başçının müavini, sosial-iqtisadi inkişafın təhlili və proqnozlaşdırılması şöbəsinin müdiri vəzifəsində işləyib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 18 fevral 2022-ci il tarixli Sərəncamı ilə Kürdəmir Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı vəzifəsinə təyin olunub.

Кто является новым главой исполкома района Насими?
Как сообщалось, по распоряжению Президента Азербайджана Эльхан Октаевич Ибрагимов назначен главой Исполнительной власти района Насими города Баку.
Valyuta.az представляет досье Э. Ибрагимова:
Эльхан Ибрагимов родился в 1982 году в городе Баку. В 2003 году окончил Азербайджанский кооперативный университет по специальности «финансы и кредит» с присвоением степени бакалавра, а в 2005 году получил степень магистра. Позже обучался в Школе экономики Стокгольма.
Трудовую деятельность начал в 2006 году преподавателем Азербайджанского кооперативного университета. Затем занимал руководящие должности в финансовой сфере в отеле «Holiday Inn Baku Airport», аудиторской компании «Baker Tilly», группе компаний «Embawood» и других холдингах. С апреля 2020 года работал заместителем руководителя аппарата и начальником отдела анализа и прогнозирования социально-экономического развития Исполнительной власти Шамахинского района.
Распоряжением Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева от 18 февраля 2022 года назначен главой Исполнительной власти района Кюрдамир.
Является членом Новоазербайджанской партии. Владеет английским и русским языками. Женат, имеет троих детей.
Варианты заголовков: 1. Эльхан Ибрагимов назначен главой Исполнительной власти района Насими города Баку 2. Новый руководитель в Насими: Эльхан Ибрагимов возглавил районную администрацию в Баку