Valyuta.az xəbər verir ki, bu göstərici ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 2 milyard 413 milyon 200 min manat və ya 8.66% artıb.
Belə ki, ötən ilin eyni dövründə kredit portfeli 27 milyard 877 milyon 100 min manat olub.
Hesabat dövründə biznes kreditləri 16 milyard 214 milyon 800 min manata yüksəlib. Bu, illik müqayisədə 1 milyard 279 milyon 800 min manat və ya 8.57% artım olduğunu göstərir. 2025-ci ilin 1 aprel tarixinə biznes kreditlərinin həcmi 14 milyard 935 milyon manat təşkil edib.
İstehlak kreditləri də artım nümayiş etdirib. 2026-cı ilin 1 aprel tarixinə bu göstərici 9 milyard 490 milyon 900 min manat olub ki, bu da illik müqayisədə 887 milyon 300 min manat və ya 10.31% çoxdur. 2025-ci ilin müvafiq dövründə istehlak kreditləri 8 milyard 603 milyon 600 min manat səviyyəsində olub.

По состоянию на 1 апреля 2026 года кредитный портфель банков составил 30 млрд 290 млн 300 тыс. манатов.
Как сообщает Valyuta.az, этот показатель увеличился на 2 млрд 413 млн 200 тыс. манатов, или на 8,66% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.
Так, за соответствующий период прошлого года объем кредитного портфеля составлял 27 млрд 877 млн 100 тыс. манатов.
За отчетный период объем бизнес-кредитов вырос до 16 млрд 214 млн 800 тыс. манатов. Это на 1 млрд 279 млн 800 тыс. манатов, или на 8,57% больше в годовом сравнении. По состоянию на 1 апреля 2025 года объем бизнес-кредитов составлял 14 млрд 935 млн манатов.
Потребительские кредиты также продемонстрировали рост. На 1 апреля 2026 года этот показатель составил 9 млрд 490 млн 900 тыс. манатов, что на 887 млн 300 тыс. манатов, или на 10,31% больше по сравнению с аналогичным периодом прошлого года. В соответствующем периоде 2025 года объем потребительских кредитов находился на уровне 8 млрд 603 млн 600 тыс. манатов.