"AFB Bank" 2026-cı ilin I rübü üzrə maliyyə göstəricilərini açıqlayıb. Hesabata əsasən, bankın gəlirləri, aktivləri və depozit portfelində illik müqayisədə artım qeydə alınıb.
Valyuta.az xəbər verir ki, bankın cəmi faiz gəlirləri 2026-cı ilin I rübündə 11 milyon 53 min 620 manat təşkil edib.
2025-ci ilin eyni dövründə bu göstərici 5 milyon 724 min 860 manat olub. Nəticədə faiz gəlirləri 5 milyon 328 min 760 manat və ya 93,1% artıb.
"AFB Bank"ın cəmi aktivləri hesabat dövrünün sonuna 482 milyon 7 min 58 manat olub.
Bu göstərici ötən ilin eyni dövründə 299 milyon 584 min 97 manat təşkil edib. Beləliklə, bankın aktivləri 182 milyon 422 min 961 manat və ya 60,9% yüksəlib.
Bankın cəmi depozitləri 2026-cı ilin I rübündə 274 milyon 299 min 64 manat səviyyəsində olub. 2025-ci ilin müvafiq dövründə bu rəqəm 130 milyon 765 min 34 manat idi.
İllik müqayisədə depozit portfeli 143 milyon 534 min 30 manat və ya 109,8% artıb.
Fiziki şəxslərin depozitləri isə daha yüksək dinamika nümayiş etdirib.
Cari ilin I rübündə bu göstərici 166 milyon 210 min 75 manat olub. Ötən ilin eyni dövründə əhalinin depozitləri 49 milyon 178 min 30 manat təşkil edib.

«AFB Bank» опубликовал финансовые показатели за I квартал 2026 года. Согласно отчету, доходы, активы и депозитный портфель банка продемонстрировали рост в годовом сравнении.
Как сообщает Valyuta.az, совокупные процентные доходы банка в I квартале 2026 года составили 11 млн 53 тыс. 620 манатов.
За аналогичный период 2025 года этот показатель составлял 5 млн 724 тыс. 860 манатов. Таким образом, процентные доходы увеличились на 5 млн 328 тыс. 760 манатов, или на 93,1%.
Совокупные активы «AFB Bank» на конец отчетного периода составили 482 млн 7 тыс. 58 манатов.
Годом ранее этот показатель был равен 299 млн 584 тыс. 97 манатов. Таким образом, активы банка выросли на 182 млн 422 тыс. 961 манат, или на 60,9%.
Общий объем депозитов банка в I квартале 2026 года составил 274 млн 299 тыс. 64 маната. За аналогичный период 2025 года этот показатель составлял 130 млн 765 тыс. 34 маната.
В годовом сравнении депозитный портфель увеличился на 143 млн 534 тыс. 30 манатов, или на 109,8%.
Более высокую динамику продемонстрировали депозиты физических лиц.
В I квартале текущего года этот показатель составил 166 млн 210 тыс. 75 манатов, тогда как за аналогичный период прошлого года — 49 млн 178 тыс. 30 манатов.