ASA-nın keçmiş sədri "AzRe Təkrarsığorta"nın rəhbərliyinə təyin edilib
Bu barədə "APA-Economics"ə təkrarsığorta şirkətindən bildirilib. Məlumata görə, Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının keçmiş sədri Orxan Bayramov təkrarsığorta şirkətinin Direktorlar Şurasının müstəqil üzvü təyin edilib. O bu vəzifədə keçmiş bankir Asim Salamovu əvəzləyib.
Bununla da "AzRe"nin Direktorlar Şurası sədr Tokay Əlizadə ilə birlikdə üç nəfərdən ibarət olub.
Xatırladaq ki, Orxan Bayramov 2013-2017-ci illərdə ASA-nın sədri, 2017-2018-ci illərdə Azərbaycan Sahibkarlar Konfederasiyasının (ASK) baş katibi, 2018-2024-cü illərdə isə "BakıKart"ın operatoru - "K Group" MMC-nin direktoru vəzifəsində çalışıb.

В руководстве «AzRe Reinsurance» произошло новое назначение.
Как сообщили APA-Economics в перестраховочной компании, бывший председатель Ассоциации страховщиков Азербайджана Орхан Байрамов назначен независимым членом Совета директоров компании. На этом посту он сменил бывшего банкира Асима Саламова.
Таким образом, Совет директоров «AzRe» теперь состоит из трёх человек, включая председателя Токая Ализаде.
Напомним, что Орхан Байрамов в 2013–2017 годах занимал должность председателя ASA, в 2017–2018 годах был генеральным секретарём Конфедерации предпринимателей Азербайджана (ASK), а в 2018–2024 годах — директором компании «K Group» LLC, являющейся оператором «BakıKart».