Clopos startapı INMerge Ventures tərəfindən investisiya aldığını elan edib.
Valyuta.az  xəbər verir ki, şirkətin həmtəsisçisi Murad Hasanov cəlb olunan vəsait məhsulun inkişafı, komandanın genişləndirilməsi və regional bazarlarda ekspansiyanın sürətləndirilməsinə yönəldiləcəyini bildirib.
Clopos hazırda 12 ölkədə fəaliyyət göstərir və 4500-dən çox restorana xidmət təqdim edir. Şirkət HoReCa sektorunda maliyyə və əməliyyat proseslərini optimallaşdıran bulud əsaslı POS və idarəetmə həlləri ilə tanınır.
Yeni investisiya bu istiqamətdə innovasiyaların genişləndirilməsinə və bazar payının artırılmasına şərait yaradacaq.

Clopos получил инвестиции от INMerge Ventures
Как сообщает Valyuta.az, соучредитель компании Мурад Хасанов отметил, что привлеченные средства будут направлены на развитие продукта, расширение команды и ускорение экспансии на региональные рынки.
В настоящее время Clopos работает в 12 странах и обслуживает более 4500 ресторанов. Компания известна своими облачными POS- и управленческими решениями, которые оптимизируют финансовые и операционные процессы в секторе HoReCa.
Ожидается, что новые инвестиции позволят расширить инновации в этом направлении и увеличить долю компании на рынке.