“Azər Türk Bank” 17,3 milyon manat kreditdən ümidini itirib
“Azər Türk Bank”ın ümumi kredit portfeli 2026-cı ilin ilk üç ayında 814 milyon 700 min manat təşkil edib. 2025-ci ilin eyni dövründə bu göstərici 806 milyon 441 min manat olub.
Valyuta.az xəbər verir ki, bankın kredit portfeli illik müqayisədə 8 milyon 259 min manat və ya 1,02% artıb.
2026-cı ilin yanvar-mart aylarında bankın təhlükəli kreditlərinin həcmi 3 milyon 539 min manat və ya 349,7% artaraq 4 milyon 551 min manat olub. 2025-ci ilin ilk üç ayında isə bu rəqəm 1 milyon 12 min manat təşkil edib.
Hesabat dövründə bankın ümidsiz kreditlərinin həcmi 17 milyon 261 min manat olub. Bu göstərici ötən ilin eyni dövründə 11 milyon 344 min manat idi. Beləliklə, ümidsiz kreditlər illik ifadədə 5 milyon 917 min manat və ya 52,2% artıb.

Azər Türk Bank потерял надежду на возврат 17,3 млн манатов кредитов
Общий кредитный портфель Azər Türk Bank по итогам первых трех месяцев 2026 года составил 814 млн 700 тыс. манатов. За аналогичный период 2025 года этот показатель равнялся 806 млн 441 тыс. манатов.
Как сообщает Valyuta.az, в годовом сравнении кредитный портфель банка увеличился на 8 млн 259 тыс. манатов, или на 1,02%.
В январе–марте 2026 года объем проблемных кредитов банка вырос на 3 млн 539 тыс. манатов, или на 349,7%, достигнув 4 млн 551 тыс. манатов. В первом квартале 2025 года этот показатель составлял 1 млн 12 тыс. манатов.
За отчетный период объем безнадежных кредитов банка составил 17 млн 261 тыс. манатов. Годом ранее, за аналогичный период, этот показатель находился на уровне 11 млн 344 тыс. манатов. Таким образом, объем безнадежных кредитов в годовом выражении увеличился на 5 млн 917 тыс. манатов, или на 52,2%.