Martın 20-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevlə Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri Məhəmməd Şahbaz Şərif arasında telefon danışığı olub.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Prezidentinin Mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Prezident İlham Əliyev və Baş nazir Məhəmməd Şahbaz Şərif bir-birini müqəddəs Ramazan bayramı münasibətilə təbrik edib, xalqlarmıza firavanlıq və yeni-yeni uğurlar arzulayıblar.
Azərbaycan Prezidenti və Pakistanın Baş naziri ölkələrimiz arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin inkişafından məmnunluqlarını ifadə edib, əməkdaşlığın perspektivləri və gələcək təmaslara dair fikir mübadiləsi aparıblar.
Telefon danışığı əsnasında Yaxın Şərqdəki mövcud vəziyyətə toxunulub, gərginliyin siyasi yollarla tezliklə həllinin vacibliyi vurğulanıb.

Ильхам Алиев и Мухаммад Шахбаз Шариф обсудили перспективы сотрудничества и ситуацию на Ближнем Востоке
20 марта состоялся телефонный разговор между Президентом Азербайджанской Республики Ильхамом Алиевым и Премьер-министром Исламской Республики Пакистан Мухаммадом Шахбазом Шарифом.
Как сообщает пресс-служба Президента Азербайджана, стороны обменялись поздравлениями по случаю священного праздника Рамадан и пожелали народам процветания и новых успехов.
Президент Ильхам Алиев и Премьер-министр Мухаммад Шахбаз Шариф выразили удовлетворение развитием дружественных и братских отношений между нашими странами, обсудили перспективы сотрудничества и будущие контакты.
В ходе телефонного разговора была затронута текущая ситуация на Ближнем Востоке, отмечена важность скорейшего политического разрешения напряжённости.