Aprelin 14-də "Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi" (TƏBİB) publik hüquqi şəxsin Müşahidə Şurasının sədri, Azərbaycan Prezidentinin sosial-iqtisadi məsələlər üzrə köməkçisi Xalid Əhədovun sədrliyi ilə Şuranın iclası keçirilib.
Bu barədə Valyuta.az-a TƏBİB-dən məlumat verilib.
Bildirilib ki, iclasda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2018-ci il 20 dekabr tarixli 418 nömrəli Fərmanının 3.3-cü bəndi rəhbər tutularaq, TƏBİB-in İcraçı direktorunun vəzifəyə təyin olunması məsələsinə baxılıb. Müşahidə Şurasının qərarı ilə Anar Bayramov TƏBİB-in İcraçı direktoru təyin edilib.
Anar Bayramov Azərbaycan Tibb Universitetinin məzunudur və təhsil aldığı dövrdə Akademik Mirqasımov adına təqaüdə layiq görülüb və təhsilini qırmızı diplomla, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin İqtisadiyyat və İdarəetmə ixtisası üzrə magistratura pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirib. 2003-cü ildən tibb üzrə fəlsəfə doktorudur.
1998-ci ildən "MediClub" klinikasında həkim işləyib, 2002-ci ildən "A-Group" Sığorta Şirkətində müxtəlif vəzifələrdə çalışıb, şirkətin İdarə Heyətinin sədri olub. 2021-ci ildən əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müşaviri vəzifəsində çalışıb. Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Tibbi-Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri olub.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 17 aprel 2025-ci il tarixli Sərəncamı ilə Azərbaycan Respublikasının əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini vəzifəsinə təyin olunub. 2006–2014-cü illərdə Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının Tibbi Sığorta Komitəsinin sədri, 2012-2017-ci illərdə Xəzər-Avropa Maliyyə Klubunun (CEİBC) prezidenti, 2017-2020-ci illərdə Xəzər-Avropa Klubunun Sığorta Komitəsinin rəhbəri olub.

Сегодня состоялось Наблюдательного совета Объединения по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB) под председательством главы организации, помощника президента Азербайджана по социально-экономическим вопросам Халида Ахедова.
Как сообщили Valyuta.Az в TƏBİB, на заседании решением Наблюдательного совета Анар Байрамов назначен исполнительным директором TƏBİB.
Анар Байрамов является выпускником Азербайджанского медицинского университета, и в период обучения был удостоен стипендии имени Академика Миргасымова, окончив обучение с красным дипломом. Магистратуру в Азербайджанском осударственном экономическом университете по специальности "Экономика и управление" завершил с отличием. С 2003 года является доктором философии по медицине.
С 1998 года работал врачом в клинике MediClub, с 2002 года занимал различные должности в страховой компании "A-Group", был председателем правления компании. С 2021 года работал в должности советника министра труда и социальной защиты населения. Был председателем правления Государственного агентства медико-социальной экспертизы и реабилитации, подведомственного Министерству труда и социальной защиты населения.
Распоряжением президента Азербайджанской Республики от 17 апреля 2025 года назначен на должность заместителя министра труда и социальной защиты населения. В 2006–2014 годах был председателем Комитета медицинского страхования Ассоциации страховщиков Азербайджана, в 2012–2017 годах - президентом Каспийско-Европейского финансового клуба (CEIBC), в 2017–2020 годах - руководителем Страхового комитета CEIBC.