Kəmaləddin Heydərov rəis müavini təyin etdi
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) Tikintidə Təhlükəsizliyə Nəzarət Dövlət Agentliyinə yeni rəis müavini təyin edilib.
Valyuta.az "Qaynarinfo"ya istinadla xəbər verir ki, fövqəladə hallar naziri general-polkovnik Kəmaləddin Heydərovun müvafiq əmri ilə Cahangir Sadıqov sözügedən vəzifəyə gətirilib.
Qeyd edək ki, Tikintidə Təhlükəsizliyə Nəzarət Dövlət Agentliyinin rəisi Cəbrayıl Xanlarov vəzifəsindən azad olunaraq, nazirin müavini təyin olunub. Agentliyin rəis müavini Bəxtiyar Tağıyev isə qurumun rəisi vəzifəsinə gətirilib.

В Государственном агентстве по контролю за безопасностью в строительстве при Министерстве чрезвычайных ситуаций (МЧС) назначен новый заместитель руководителя.
По информации Valyuta.az со ссылкой на «Qaynarinfo», приказом министра чрезвычайных ситуаций генерал-полковника Камаледдина Хейдарова на указанную должность назначен Джахангир Садыгов.
Отметим, что руководитель Государственного агентства по контролю за безопасностью в строительстве Джебраил Ханларов освобожден от должности и назначен заместителем министра. Заместитель руководителя агентства Бахтияр Тагиев назначен на пост руководителя данного ведомства.