Maliyyə Nazirliyinə yeni aparat rəhbəri təyin edilib
Valyuta.az "Unikal"a istinadən xəbər verir ki, bu vəzifəyə 63 yaşlı Xalıq Qəhrəman oğlu Rəhmanov təyin edilib.
O, Bakı Dövlət Universitetinin Hüquq fakültəsini bitirib. X.Rəhmanov 1981-1992-ci illərdə Bakı şəhər İcra Hakimiyyətinin tabeli təşkilatlarında müxtəlif vəzifələrdə, 1992-2000-ci illərdə Dövlət Əmlak Komitəsinin Hüquq idarəsində aparıcı hüquqşünas, baş mütəxəssis və şöbə rəisi, 2000-2025-ci illərdə Maliyyə Nazirliyində Hüquq şöbəsinin rəisi, Hüquq İdarəsinin rəisi və Nazirliyin Aparatının rəhbərinin müavini vəzifələrində çalışıb.
O, 2012-ci ildə ölkə Prezidentinin Sərəncamı ilə "Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə" medalı ilə təltif olunub.

В Министерство финансов Азербайджана назначен новый руководитель аппарата.
В 1981–1992 годах Халиг Рахманов работал на различных должностях в структурах, подведомственных Исполнительная власть города Баку.
В 1992–2000 годах занимал должности ведущего юриста, главного специалиста и начальника отдела в Юридическом управлении Государственный комитет по управлению государственным имуществом Азербайджана.
С 2000 по 2025 год работал в Министерство финансов Азербайджана на должностях начальника юридического отдела, начальника Юридического управления, а также заместителя руководителя аппарата министерства.
В 2012 году распоряжением Президента Азербайджана он был награжден медалью «За отличие на государственной службе».