23 iyun tarixində “The Ritz-Carlton Baku”da keçirilən Biznes Liderləri Zirvəsi ölkənin biznes mühitinin tanınmış simalarını, şirkət rəhbərlərini, sahibkarları və müxtəlif sektorları təmsil edən peşəkarları bir araya gətirib.
“Facemark” və “FutureBright” Şirkətlər Qrupunun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən zirvə liderlik, strateji inkişaf, innovasiya və dəyişən biznes mühitində uğurlu idarəetmə mövzularında fikir mübadiləsi üçün mühüm platforma rolunu oynayıb. “Qarada qırmızı” konsept mesajı ilə təşkil olunan tədbirdə 300-dən çox iştirakçı yer alıb.
Tədbirin açılış nitqləri Azərbaycan Respublikası Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini Fuad Hüseynov, Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov və “Speaker Agency”nin təsisçisi Esin Kasa tərəfindən edilib.
Çıxışlarda ölkədə sahibkarlığın inkişafı, liderliyin müasir biznes mühitində rolu, beynəlxalq təcrübənin əhəmiyyəti və biznes ekosisteminin gələcək perspektivləri ilə bağlı fikirlər bölüşülüb.
Zirvə “Times Consulting” şirkətinin Gold Sponsorluğu, “Sabancı University” və “Sabancı University Executive Development Unit”in (EDU) Akademik Sponsorluğu, “Markup Agency”nin dəstəyi, ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzinin Təlim və İnkişaf Tərəfdaşlığı, eləcə də “Networking Azerbaijan”ın tərəfdaşlığı ilə həyata keçirilib.
Tədbirin beynəlxalq spikerləri sırasında Qlobal Siyasət Forumunun Akademik Koordinatoru və Özyeğin Universitetinin Beynəlxalq Münasibətlər üzrə mühazirəçisi Prof. Dr. Evren Balta “Yeni xəritələr, yeni qaydalar: Liderin geosiyasi kompası” mövzusunda çıxış edərək dəyişən qlobal siyasi və iqtisadi mühitdə liderlərin qarşılaşdığı çağırışları və qərarvermə prosesində geosiyasi düşüncənin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Harvard Business Review Türkiyənin Baş redaktoru Serdar Turan “Dəyişən dünyada strateji liderlik” mövzusunda təqdimatla çıxış edərək qeyri-müəyyənlik dövründə liderlərin strateji baxışının və çevik qərarvermə qabiliyyətinin vacibliyindən danışıb.
Universum Türkiyə Lideri və Evrim Kuran Consulting şirkətinin təsisçisi Evrim Kuran “Yeni nəsil liderlik” mövzusunda çıxış edərək yeni nəslin iş dünyasından gözləntiləri, təşkilatlarda dəyişən liderlik anlayışı və gələcəyin liderlik modelləri barədə fikirlərini bölüşüb.
Süni intellekt və marketinq transformasiyası üzrə ekspert Yüce Zerey “Süni intellektlə uyğunlaşmanın hansı mərhələsindəsiniz?” mövzusu ilə çıxış edərək iştirakçılara süni intellekt dövründə rəqabət üstünlüyü əldə etməyin yolları barədə məlumat verib.
“FutureBright” Şirkətlər Qrupunun təsisçisi Akan Abdula “Süni intellekt və texnologiyanın biznesə təsiri” mövzusunda təqdimatla çıxış edərək innovasiya, texnologiya və süni intellektin bizneslərin gələcəyində oynadığı rolu iştirakçıların diqqətinə çatdırıb.
Sabancı Universitetinin Sənət və Sosial Elmlər Fakültəsinin müəllimi, Universitetin Təməl İnkişaf Proqramının direktoru Dr. Emre Erol isə qlobal dəyişikliklərin cəmiyyətlərə, təşkilatlara və liderlik yanaşmalarına təsiri barədə dəyərli fikirlərini bölüşüb.
Zirvənin moderatoru olan “FutureBright” Şirkətlər Qrupunun Azərbaycan üzrə ölkə direktoru Könül Əliyeva tədbir boyunca müzakirələrin dinamik və interaktiv şəkildə aparılmasını təmin edərək spikerlərlə iştirakçılar arasında səmərəli dialoqun qurulmasına şərait yaradıb. Sual-cavab formatlı davam edən sessiya iştirakçılar üçün faydalı olub.
Biznes Liderləri Zirvəsi iştirakçılar üçün yeni biliklər qazanmaq, beynəlxalq təcrübələrlə tanış olmaq, peşəkar əlaqələr qurmaq və gələcəyin biznes çağırışlarını müzakirə etmək baxımından əhəmiyyətli platforma kimi yadda qalıb.

23 июня в The Ritz-Carlton Baku состоялся Саммит бизнес-лидеров, объединивший известных представителей деловой среды страны, руководителей компаний, предпринимателей и профессионалов из различных секторов.
Мероприятие, организованное совместно группой компаний Facemark и FutureBright, стало важной платформой для обмена мнениями по вопросам лидерства, стратегического развития, инноваций и эффективного управления в меняющейся бизнес-среде. В саммите, прошедшем под концептуальным посылом «Красное на черном», приняли участие более 300 человек.
С приветственными речами на открытии выступили заместитель председателя Государственного комитета Азербайджанской Республики по делам беженцев и вынужденных переселенцев Фуад Гусейнов, председатель правления Агентства по развитию малого и среднего бизнеса Азербайджанской Республики Орхан Мамедов и основатель Speaker Agency Эсин Каса.
В выступлениях были затронуты вопросы развития предпринимательства в стране, роли лидерства в современной бизнес-среде, значения международного опыта и будущих перспектив бизнес-экосистемы.
Саммит прошел при золотом спонсорстве компании Times Consulting, академическом спонсорстве Sabancı University и Sabancı University Executive Development Unit (EDU), поддержке Markup Agency, партнерстве ASAN Инновационного центра развития в сфере обучения и развития, а также при участии Networking Azerbaijan в качестве партнера.
Среди международных спикеров саммита академический координатор Global Policy Forum и преподаватель международных отношений Университета Özyeğin проф. д-р Эврен Балта выступила на тему «Новые карты, новые правила: геополитический компас лидера», подчеркнув вызовы, с которыми сталкиваются лидеры в меняющейся глобальной политической и экономической среде, а также важность геополитического мышления в процессе принятия решений.
Главный редактор Harvard Business Review Türkiye Сердар Туран выступил с презентацией на тему «Стратегическое лидерство в меняющемся мире», отметив важность стратегического видения лидеров и способности принимать гибкие решения в период неопределенности.
Лидер Universum Türkiye и основатель Evrim Kuran Consulting Эврим Куран выступила на тему «Лидерство нового поколения», поделившись своими взглядами на ожидания нового поколения от делового мира, меняющееся понимание лидерства в организациях и модели лидерства будущего.
Эксперт в области искусственного интеллекта и маркетинговой трансформации Юдже Зерей выступил на тему «На каком этапе адаптации к искусственному интеллекту вы находитесь?», рассказав участникам о путях получения конкурентного преимущества в эпоху искусственного интеллекта.
Основатель группы компаний FutureBright Акан Абдула представил презентацию на тему «Влияние искусственного интеллекта и технологий на бизнес», обратив внимание участников на роль инноваций, технологий и искусственного интеллекта в будущем бизнеса.
Преподаватель факультета искусств и социальных наук Sabancı University, директор Базовой программы развития университета д-р Эмре Эрол поделился ценными мыслями о влиянии глобальных изменений на общества, организации и подходы к лидерству.
Модератор саммита, страновой директор группы компаний FutureBright по Азербайджану Кёнюль Алиева, обеспечила динамичное и интерактивное проведение обсуждений, создав условия для эффективного диалога между спикерами и участниками. Сессия, продолжившаяся в формате вопросов и ответов, оказалась полезной для участников.
Саммит бизнес-лидеров запомнился участникам как значимая платформа для получения новых знаний, знакомства с международным опытом, установления профессиональных контактов и обсуждения бизнес-вызовов будущего.