TƏBİB-in sədri özünə yeni müşavir təyin etdi - FOTO
İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyinin (İTSDA) birləşdirildiyi Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin (ƏƏSMN) Dövlət Tibbi-Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyinin sədr müavini Rahim Hüseynov vəzifəsindən azad edilib.
Valyuta.Az-ın əldə etdiyi məlumata görə, R.Hüseynov Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin (ƏƏSMN) strukturundan öz ərizəsi ilə azad olunub.
“Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi” (TƏBİB) publik hüquqi şəxsin sədri Anar Bayramov onu özünə müşavir təyin edib. Yaxın günlərdə onun sədr müavini kimi təsdiqlənəcəyi gözlənilir.
Qeyd edək ki, bir nüçə gün əvvəl TƏBİB-in Müşahidə Şurasının qərarı ilə Anar Məhərrəm oğlu Bayramov TƏBİB-in yeni icraçı direktoru təyin olunub.
Anar Bayramov 2021-ci ildən 2025-ci ilin aprel ayınadək Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Tibbi-Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri olub. TƏBİB-in icraçı direktoru vəzifəsinə kimi əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavinləri vəzifəsində çalışıb.
Rahim Hüseynov kimdir?
1985-ci ildə Neftçala rayonunda anadan olub.
2008-ci ildə Azərbaycan Kooperasiya Universitetinin “İdarəetmə” fakültəsini bitirib.
2023-cü ildə Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində magistratura pilləsini fərqlənmə diplomu ilə tamamlayıb.
Daha sonra İstanbul Dövlət Universitetinin Beynəlxalq İdarəetmə fakültəsində magistr dərəcəsi alıb.
Əmək fəaliyyətinə Türkiyə Respublikasının Bakıdakı Səfirliyinin Konsulluq şöbəsində başlayıb.
2013–2018-ci illərdə “Azərsun Holdinq” MMC-nin Daxili Audit Qrupunda auditor vəzifəsində çalışıb.
2020–2021-ci illərdə “Avrora” MMC-də auditor kimi fəaliyyət göstərib.
2021-ci ildə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən Dövlət Tibbi-Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyində Monitorinq və təhlil şöbəsinin müdiri vəzifəsini icra edib.
2022-ci ildən etibarən Dövlət Tibbi-Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyində Daxili nəzarət, audit, monitorinq və təhlil departamentinin müdiri vəzifəsində çalışıb.
2025-ci ilin may ayında Dövlət Tibbi-Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müavini vəzifəsinə təyin edilib.

Новое назначение в TƏBİB: экс-замглавы агентства стал советником председателя
Заместитель председателя Государственного агентства медико-социальной экспертизы и реабилитации при Министерстве труда и социальной защиты населения Азербайджана, в структуру которого было интегрировано Государственное агентство по обязательному медицинскому страхованию, Рахим Гусейнов освобождён от должности.
Как стало известно Valyuta.az, Р. Гусейнов покинул структуру Министерства труда и социальной защиты населения по собственному желанию.
Председатель публичного юридического лица «Объединение по управлению медицинскими территориальными подразделениями» (TƏBİB) Анар Байрамов назначил его своим советником. Ожидается, что в ближайшие дни он будет утверждён в должности заместителя председателя.
Отметим, что несколько дней назад решением Наблюдательного совета TƏBİB Анар Махаррам оглу Байрамов был назначен новым исполнительным директором структуры.
Анар Байрамов с 2021 года по апрель 2025 года занимал должность председателя правления Государственного агентства медико-социальной экспертизы и реабилитации при Министерстве труда и социальной защиты населения. До назначения исполнительным директором TƏBİB он работал заместителем министра труда и социальной защиты населения.
Кто такой Рахим Гусейнов?
Рахим Гусейнов родился в 1985 году в Нефтчалинском районе.
В 2008 году окончил факультет управления Азербайджанского кооперационного университета.
В 2023 году с отличием завершил магистратуру Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности.
Позднее получил степень магистра на факультете международного управления Стамбульского государственного университета.
Трудовую деятельность начал в консульском отделе Посольства Турецкой Республики в Баку.
В 2013–2018 годах работал аудитором в группе внутреннего аудита ООО «Azersun Holding».
В 2020–2021 годах занимал должность аудитора в ООО «Avrora».
В 2021 году возглавлял отдел мониторинга и анализа в Государственном агентстве медико-социальной экспертизы и реабилитации.
С 2022 года занимал должность руководителя департамента внутреннего контроля, аудита, мониторинга и анализа в том же агентстве.
В мае 2025 года был назначен заместителем председателя правления Государственного агентства медико-социальной экспертизы и реабилитации.