149 milyondan çox insanın məlumatları internetə sızdırılıb
Dünya miqyasında 149 milyondan çox insanın istifadəçi hesablarına aid login və parollar internetə sızdırılıb.
Oxu.Az bu barədə "Wired" portalına istinadən xəbər verir.
Məlumata əsasən, "Google Gmail" poçt xidmətinin 48 milyon, "Facebook" sosial şəbəkəsinin 17 milyon və "Binance" kriptovalyuta ticarət platformasının 420 min hesabına aid məlumatlar açıq internetdə peyda olub.
Bundan əlavə, bank kartlarının məlumatları, müxtəlif ölkələrin hökumətlərinin rəqəmsal sistemlərinə giriş açarları və striminq xidmətlərinə aid daxilolma məlumatları tapılıb.
Məlumata görə, şəbəkəyə sızdırılan məlumat bazasının sahibinin kim olduğunu müəyyən etmək mümkün olmayıb.

Обнародованы данные более 149 миллионов пользовательских аккаунтов по всему миру
В интернете были обнародованы логины и пароли более чем 149 миллионов аккаунтов пользователей по всему миру.
Об этом сообщает портал "Wired", на который ссылается Oxu.Az.
Согласно информации, данные 48 миллионов аккаунтов почтовой службы «Google Gmail», 17 миллионов аккаунтов социальной сети «Facebook» и 420 тысяч аккаунтов криптовалютной торговой платформы «Binance» появились в открытом интернете.
Кроме того, были обнаружены данные банковских карт, ключи доступа к цифровым системам правительств различных стран, а также данные для входа в стриминговые сервисы.