Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Əliyar Əliyev 41 ünvanda yerləşən “NNS KLİNİKA” MMC-yə məxsus özəl tibb müəssisəsində Səhiyyə Nazirliyinin Analitik Ekspertiza Mərkəzi tərəfindən 6-7 aprel tarixlərində plandankənar yoxlama keçirilib.
Bu barədə Valyuta.az-a Səhiyyə Nazirliyi Analitik Ekspertiza Mərkəzindən bildirilib.
Qeyd edilib ki, xidməti yoxlama zamanı lisenziya olmadan tibb fəaliyyəti və qeydiyyatsız dərman vasitəsindən istifadə faktı aşkar edildiyindən hüquqi şəxs barəsində inzibati tənbeh tədbiri seçilərək, inzibati xətalar məcəlləsin 210.1 və 221.1 maddələri ilə inzibati xəta haqqında protokol tərtib edilib və aidiyyəti üzrə növbəti icraata göndərilib.
Əlavə olaraq “NNS KLİNİKA” MMC-yə məxsus özəl tibb müəssisəsinin cari fəaliyyətinin dayandırılması üzrə hüquq mühafizə orqanları qarşısında vəsatətin qaldırılması məqsədi ilə təqdimat təqdim edilib.
Cari əmək fəaliyyəti üzrə ixtisasına uyğun vəzifənin müəyyən edilməsi məqsədi ilə Səhiyyə Nazirliyinin Analitik Ekspertiza Mərkəzindən Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Əmək Müfəttişliyi Xidmətinə rəsmi müraciət ünvanlanıb.

В Баку приостановлена деятельность частной клиники NNS Klinika MMC.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Аналитический экспертный центр при Министерстве здравоохранения, 6–7 апреля в медицинском учреждении, расположенном по адресу: город Баку, Наримановский район, улица Алияр Алиева, 41, была проведена внеплановая проверка.
В ходе проверки были выявлены факты осуществления медицинской деятельности без лицензии, а также использования незарегистрированных лекарственных средств. В отношении юридического лица были применены меры административного взыскания: составлен протокол об административном правонарушении по статьям 210.1 и 221.1 Кодекса об административных правонарушениях и направлен для дальнейшего рассмотрения.
Кроме того, подготовлено представление в правоохранительные органы с целью приостановления текущей деятельности частного медицинского учреждения.
Также Аналитический экспертный центр Министерства здравоохранения направил официальное обращение в Государственную службу инспекции труда при Министерстве труда и социальной защиты населения Азербайджанской Республики для определения соответствия занимаемых должностей квалификации сотрудников.