2026-cı ilin yanvar ayında Səhiyyə Nazirliyinin Analitik Ekspertiza Mərkəzi tərəfindən ümumilikdə 48 əczaçılıq müəssisəsində yoxlama aparılıb.
Valyuta.az "Apa"ya istinadən xəbər verir ki, bu barədə AEM-dən məlumat verilib.
Yoxlamalardan 10-u Bakı şəhərində, 38-i isə respublikanın digər şəhər və rayonlarında yerləşən apteklərdə həyata keçirilib.
Keçirilən yoxlamaların 32-si planlı, 16-sı isə plandankənar olub.
Nəticələrə əsasən, 7 aptekdə müxtəlif nöqsanlar aşkar edilib. Aşkarlanmış pozuntularla bağlı Azərbaycan Respublikasının İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 452.1, 452.2 və 452.3-cü maddələri üzrə müvafiq inzibati protokollar tərtib edilib./Apa

В январе 2026 года Аналитический Экспертиза Центр Министерства здравоохранения провел проверки в общей сложности в 48 фармацевтических учреждениях.
Valyuta.az со ссылкой на «Apa» сообщает, что эта информация поступила из АЭЦ.
Из проведенных проверок 10 были осуществлены в аптеках города Баку, а 38 — в аптеках остальных городов и районов республики.
32 проверки проведены по плану, 16 — внепланово.
По результатам выявлены различные нарушения в 7 аптеках. В связи с обнаруженными нарушениями были составлены соответствующие административные протоколы по статьям 452.1, 452.2 и 452.3 Кодекса административных правонарушений Азербайджанской Республики./Apa