Prezident İlham Əliyev Şamaxı rayonunda "Şirvan Aqro" heyvandarlıq kompleksinin açılışında müəssisə əməkdaşları ilə görüşüb.
Valyuta.az xəbər verir ki, görüş zamanı dövlət başçısı Şamaxının ölkəmizin turizm mərkəzlərindən birinə çevrildiyini və bu işdə yolların əhəmiyyətini də vurğulayıb.
"Şamaxı-Bakı avtomobil yolu da çox müasirdir. İndi həm Bakı ilə, həm ölkəmizin qərb və şimal-qərb bölgələri ilə əlaqə üçün yeni imkanlar var. İndi Şamaxı-İsmayıllı-Qəbələ yeni avtomobil yolu inşa edilir. Orada inşa olunan körpü ölkəmizdə ən böyüyüdür, yəqin ki, biz onu gələn il istifadəyə verəcəyik. Ölkə ərazisində bağlantılar məsələləri də öz həllini tapır. Elə etməliyik ki, insanlarımız daha yaxşı yaşasın, iş yerləri olsun, dolanışıq yaxşı olsun", deyə Prezident bildirib.

Президент Азербайджана Ильхам Алиев встретился с сотрудниками животноводческого комплекса «Ширван Агро» в Шамахинском районе.
Как сообщает Valyuta.az, в ходе встречи глава государства отметил, что Шамаха превращается в один из туристических центров страны, подчеркнув важную роль дорожной инфраструктуры в этом процессе.
«Автомобильная дорога Шамаха–Баку также является современной. Теперь появились новые возможности для связи как с Баку, так и с западными и северо-западными регионами страны. В настоящее время строится новая автомобильная дорога Шамаха–Исмаиллы–Габала. Мост, который там возводится, является крупнейшим в стране, и, вероятно, мы введем его в эксплуатацию в следующем году. Вопросы транспортной связанности на территории страны также находят свое решение. Мы должны сделать так, чтобы люди жили лучше, имели рабочие места и достойный уровень жизни», — заявил президент.