Bakıda 10 marşrutun hərəkət sxemi müvəqqəti dəyişdirilir
Martın 25 və 26-da tərəfindən Abbasqulu ağa Bakıxanov küçəsinin Cəlil Məmmədquluzadə küçəsindən Səməd Vurğun küçəsinədək, eləcə də Hüseyn Cavid prospektinin Seyfəddin Dağlı küçəsindən Landau küçəsinədək olan hissələrində aparılacaq təmir işləri ilə əlaqədar nəqliyyat vasitələrinin hərəkətinə məhdudiyyət tətbiq ediləcək.
Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyindən (AYNA) Valyuta.az-a verilən məlumata görə, məhdudiyyətə uyğun olaraq, Abbasqulu ağa Bakıxanov küçəsindən keçən 3, 17 və 33 nömrəli marşrutların hərəkəti alternativ olaraq Hənifə Ələsgərov, Cəlil Məmmədquluzadə, Nəsib bəy Yusifbəyli, Mərdanov qardaşları, Mirəsədulla Mirqasımov və Ənvər Qasımzadə küçələri ilə təşkil ediləcək.
Hüseyn Cavid prospektindən keçən 3, 6, 10, 17, 18, 39, 53, 96 və 206 nömrəli marşrutların hərəkəti isə Əbdürrəhim bəy Haqverdiyev küçəsi, Mətbuat prospekti, Mikayıl Müşfiq və Bəxtiyar Vahabzadə küçələri ilə təşkil ediləcək.

25 и 26 марта в связи с проведением ремонтных работ будет ограничено движение транспорта на участке улицы Аббаскули ага Бакиханова — от улицы Джалила Мамедкулизаде до улицы Самеда Вургуна, а также на участке проспекта Гусейна Джавида — от улицы Сейфеддина Даглы до улицы Ландау.
Как сообщили Valyuta.az в Агентстве наземного транспорта Азербайджана (AYNA), в соответствии с введёнными ограничениями движение автобусных маршрутов №3, 17 и 33, проходящих по улице Аббаскули ага Бакиханова, будет организовано по альтернативным улицам — Ганифы Алескерова, Джалила Мамедкулизаде, Насиб бека Юсифбейли, братьев Мардановых, Мирэсадуллы Миргасымова и Энвера Гасымзаде.
В свою очередь, движение маршрутов №3, 6, 10, 17, 18, 39, 53, 96 и 206, проходящих по проспекту Гусейна Джавида, будет направлено по улицам Абдуррагима бека Ахвердиева, проспекту Матбуат, улицам Микаила Мушфига и Бахтияра Вагабзаде.