"Bakı Metropoliteni" QSC-nin "28 May" stansiyasını paytaxtın Sabunçu qəsəbəsi (68 nömrəli tam orta məktəb) ilə əlaqələndirən 49 nömrəli müntəzəm marşrut xəttindəki avtobuslar yenilənir.
Məlumata görə, marşrut üzrə keçirilən müsabiqənin nəticələrinə əsasən, martın 9-dan xətti "BakuBus" MMC istismar edəcək.
Yeni təşkilata uyğun olaraq marşrut xəttində 30 ədəd böyüktutumlu avtobus fəaliyyət göstərəcək. Avtobuslar 5–6 dəqiqəlik hərəkət intervalı ilə sərnişinlərə xidmət edəcək.
Bildirilib ki, avtobuslarda ödəniş yalnız nağdsız qaydada həyata keçiriləcək. Gedişhaqqı isə 0,6 manat müəyyən olunub.

Автобусы на регулярном маршруте №49, соединяющем станцию «28 Мая» ЗАО «Бакинский метрополитен» с поселком Сабунчи (полная средняя школа №68), будут обновлены.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Агентство наземного транспорта Азербайджана (AYNA) при Министерстве цифрового развития и транспорта, по итогам проведенного конкурса с 9 марта обслуживание данного маршрута будет осуществлять ООО «BakuBus».
Согласно новой организации работы, на линии будут курсировать 30 автобусов большой вместимости. Интервал движения составит 5–6 минут.
Отмечается, что оплата проезда в автобусах будет осуществляться исключительно безналичным способом. Стоимость проезда установлена на уровне 0,6 маната.