"Dolce & Gabbana"nın rəhbərliyindən getdi - Səhmlərini də satır
İtaliyanın dəbdəbəli moda evi olan “Dolce & Gabbana”nın həmtəsisçisi Stefano Qabbana şirkətin İdarə Heyətinin sədri vəzifəsindən ayrılıb.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə "Bloomberg" agentliyi şirkət sənədlərinə istinadən məlumat yayıb.
Stefano Qabbana bu vəzifəni hələ dekabr ayında tərk edib. Yanvar ayında isə onun yerinə şirkətin digər həmtəsisçisi və baş icraçı direktoru Domeniko Dolçenin qardaşı Alfonso Dolçe təyin olunub. "Bloomberg"in mənbələrinə görə, Qabbana hazırda şirkətdəki 40 faizlik payını satmaq imkanlarını nəzərdən keçirir.
Məlumata əsasən, “Dolce & Gabbana” son dövrlərdə lüks məhsullara tələbatın azalması fonunda çətinliklərlə üzləşib. Bu vəziyyətin əsas səbəblərindən biri kimi Yaxın Şərqdəki münaqişənin gərginləşməsi göstərilir. Şirkətin mənfəəti azalıb və bu, borcların ödənilməsini də çətinləşdirib.
Kreditorlar şirkətin 450 milyon avro həcmində borcunun yenidən maliyyələşdirilməsi üçün 150 milyon avroya qədər vəsait cəlb etməyə çalışırlar. Bildirilir ki, moda evi maliyyə resurslarını artırmaq məqsədilə daşınmaz əmlak aktivlərinin satışını da nəzərdən keçirir.

Соучредитель «Dolce & Gabbana» покинул пост председателя правления
Соучредитель итальянского модного дома «Dolce & Gabbana» Стефано Габбана ушёл с поста председателя правления компании.
Об этом сообщает агентство Bloomberg со ссылкой на документы компании.
Стефано Габбана покинул эту должность ещё в декабре. В январе его место занял Альфонсо Дольче, брат другого соучредителя и генерального директора компании, Domenico Dolce. По данным источников Bloomberg, Габбана сейчас рассматривает возможность продажи своей 40-процентной доли в компании.
Согласно информации, «Dolce & Gabbana» в последнее время столкнулась с трудностями на фоне снижения спроса на предметы роскоши. Одной из основных причин этой ситуации называют обострение конфликта на Ближнем Востоке. Прибыль компании сократилась, что затруднило погашение долгов.
Кредиторы пытаются привлечь до 150 миллионов евро для рефинансирования долгов компании в размере 450 миллионов евро. Отмечается, что модный дом рассматривает возможность продажи объектов недвижимости для увеличения финансовых ресурсов.