"Ford" 254 min avtomobili geri çağırır: Səbəb nədir?
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə “Reuters” ABŞ-ın Milli Avtomobil Yolları Hərəkət Təhlükəsizliyi Administrasiyasının məlumatlarına istinadən xəbər verir.
Geri çağırılma proqram təminatında yaranan problemlərlə bağlıdır. Bu nasazlıqlar səbəbindən arxa görüntü kamerasının təsviri yoxa çıxa bilər, həmçinin sürücüyə yardım sistemlərinin bir hissəsi işləməyə bilər. Bunlara toqquşmanın qarşısını alma sistemi, zolaqda saxlama sistemi və “kor zona” monitorinqi daxildir.
Geri çağırılan modellər arasında “Ford Explorer”, “Lincoln Navigator”, “Lincoln Nautilus” və “Lincoln Aviator” yer alır (“Lincoln” markası “Ford Motor Company”yə məxsusdur). Bildirilir ki, proqram təminatının yenilənməsi dilerlər tərəfindən və ya istehsalçı tərəfindən uzaqdan – simsiz yeniləmə vasitəsilə həyata keçiriləcək.

Компания «Ford Motor» отзывает в США 254 640 кроссоверов и внедорожников.
По информации Valyuta.az, агентство «Reuters» ссылается на данные Национального управления безопасности дорожного движения США (NHTSA).
Отзыв связан с проблемами в программном обеспечении. Из-за этих неисправностей может пропадать изображение с задней камеры, а также могут не работать некоторые системы помощи водителю. В число таких систем входят система предотвращения столкновений, система удержания в полосе и мониторинг слепых зон.
В перечень отзываемых моделей входят «Ford Explorer», «Lincoln Navigator», «Lincoln Nautilus» и «Lincoln Aviator» (бренд «Lincoln» принадлежит компании «Ford Motor Company»). Отмечается, что обновление программного обеспечения будет выполнено дилерами или непосредственно производителем посредством беспроводного обновления.