Gəlir vergisi artıq belə bəyan ediləcək
Fiziki şəxslərin gəlir vergisi Elektron Hökumət İnformasiya Sistemi (EHİS) üzərindən bəyan ediləcək.
Valyuta.az xəbər verir ki, bununla bağlı aidiyyəti dövlət qurumlarına müavfiq tapşırıqlar verilib.
Belə ki, İqtisadiyyat Nazirliyi oktyabr 1-dək xidmətin Elektron Hökumət İnformasiya Sisteminə inteqrasiyasını təmin etməlidir.
Həmçinin, İqtisadiyyat Nazirliyinə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi ilə birlikdə oktyabrın 10-dək xidmətin mövcüd iş axının təqdim edilməsi, noyabrın 10-dək xidmətin təkmilləşdirmələr nəzərə alınmaqla yeni iş axınının təqdim edilməsi və razılaşdırılması, dekabrın 20-dək xidmətin mygov biznes platformasında istifadəyə verilməsi (istismar mühitində) tapşırılıb.

Декларация налога на доходы физических лиц будет осуществляться через Электронное правительство
Налог на доходы физических лиц будет декларироваться через Информационную систему Электронного правительства (ИСЭП).
Сообщается от Valyuta.az, что соответствующим государственным органам выданы необходимые поручения.
Так, Министерство экономики должно обеспечить интеграцию услуги в Информационную систему Электронного правительства до 1 октября.
Кроме того, Министерству экономики совместно с Министерством цифрового развития и транспорта поручено до 10 октября представить текущий рабочий процесс услуги, до 10 ноября представить и согласовать новый рабочий процесс с учетом усовершенствований, а до 20 декабря запустить услугу на бизнес-платформе mygov (в эксплуатационной среде).