Ölkədə bir il müddətində vergi güzəştləri tətbiq olunacaq
Azərbaycanda keçiriləcək Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun On Üçüncü Sessiyası ilə əlaqədar vergi güzəştləri müəyyənləşib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu, Prezident İlham Əliyevin təsdiqlədiyi Vergi Məcəlləsinə edilən dəyişiklikdə əksini tapıb.
Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun On Üçüncü sessiyasının (WUF13) Azərbaycan Respublikasında keçirilməsi ilə əlaqədar qeyri-maddi aktivlər üzərində müəllif hüquqlarından istifadə olunmasına, yaxud istifadə hüquqlarının verilməsinə görə müvafiq icra hakimiyyəti orqanının müəyyən etdiyi orqanla (qurumla) bağlanılmış müqavilə əsasında onun tərəfindən qeyri-rezident hüquqi şəxsə ödənilən royalti gəlirləri - 2025-ci il sentyabrın 1-dən bir il müddətinə vergi güzəşti tətbiq ediləcək.

В стране на протяжении года вводятся налоговые льготы
В связи с проведением Тринадцатой сессии Всемирного форума по градостроительству в Азербайджане установлены налоговые льготы.
Об этом сообщает Valyuta.az, ссылаясь на изменения в Налоговый кодекс, утверждённые Президентом Илхамом Алиевым.
В связи с проведением Тринадцатой сессии Всемирного форума по градостроительству ООН (WUF13) в Азербайджанской Республике, в течение одного года с 1 сентября 2025 года будет применяться налоговая льгота на доходы от роялти, выплачиваемые нерезидентному юридическому лицу по договору с уполномоченным исполнительным органом, заключённому на использование или предоставление прав на использование нематериальных активов.